Wsyp to do doniczki, a twoje kwiaty rozkwitną w mgnieniu oka. Za niesamowity efekt zapłacisz tylko 2 zł
Pielęgnacja kwiatów czasami może okazać się nie lada wyzwaniem. Wielu nowicjuszy kwiatowych nie wie, jak dbać o rośliny, aby te rosły zdrowo i bujnie. Co należy zrobić, aby mieć pewność, że dajemy roślinie wszystko to, co najlepsze? Odpowiedzią są oczywiście domowe nawozy. To one pomogą ci w pielęgnacji kwiatów i sprawią, że te odwdzięczą się pięknym wyglądem.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Domowy nawóz do kwiatów. Kosztuje tylko 2 zł, a zdziała cuda
Jeśli zaczynasz swoją roślinną przygodę, pamiętaj, że nie zawsze drogie, chemiczne nawozy ze sklepów będą odpowiednie. Czasami warto wydać mniej i przygotować w domowym zaciszu własny nawóz, który zadziała na roślinę o wiele lepiej. Znanym trikiem jest wykorzystanie skrobi ziemniaczanej, którą prawdopodobnie możesz mieć w kuchennej szafce. Jak go stworzyć? Na początek rozluźnij odrobinę ziemię w doniczce, a później wyciągnij na zewnątrz około 1,5 cm podłoża. W tym miejscu należy wsypać dosłownie łyżeczkę skrobi i wymieszać z ziemią oraz przykryć warstwą nowego, świeżego podłoża. Skrobia sprawi, że ryzyko pojawienia się pleśni w kwiatach będzie o wiele mniejsze.
Nawóz z fusów kawy - do czego się nadaje? Te "resztki" sprawdzą się w pielęgnacji roślin
Współcześnie staramy się być eko na różne sposoby - zamiast auta wybieramy rower czy kupujemy urania z drugiej ręki. Jeśli masz w domu kwiaty, warto stworzyć do nich nawozy z produktów, które zazwyczaj lądowały w śmietniku, i dać im niejako drugie życie. Pierwszą propozycją jest wykorzystanie skorupek od jaj, które są bogate w wapń. Kilka skorupek wystarczy skruszyć i włożyć do środka doniczki, a gleba przekaże roślinie zawarte w nich składniki odżywcze. Drugim eko sposobem na domowy nawóz jest wykorzystanie fusów z kawy, które zawierają duże ilości potasu, magnezu i azotu. Aby zadziałały, należy jedną lub dwie łyżeczki zalać szklanką wody, a następnie podlać rośliny tak przygotowanym preparatem. Fusy tego rodzaju mogą również służyć nam jako ściółka do roślin w ogrodzie. Zacznij je magazynować i poczekaj aż wyschną, następnie wykorzystaj je do ściółkowania kwiatów czy warzyw - zasilą glebę w drogocenny azot.
Może Cię zainteresować:
Sprawdzone sposoby, jak prać czapkę z daszkiem. Będzie idealna na lato i posłuży ci na lata
Domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Wystarczy posypać szczyptę na mrowisko, a więcej tu nie wrócą
Ten nawóz do hortensji zrobisz zupełnie za darmo. Wymieszaj i podlej roślinę, a obsypie się kwiatami