Sprawdzone sposoby, jak prać czapkę z daszkiem. Będzie idealna na lato i posłuży ci na lata

Jak prać czapkę z daszkiem? Wydawać by się mogło, że to dość proste pytanie. Pamiętajmy jednak, że ze względu na swoją budowę, czapka z daszkiem może w praniu łatwo się odkształcić, przez co nieodwracalnie starci swój urok. Podpowiadamy, jak zatem należy podejść do tego zadania w sposób prawidłowy.

Czapka z daszkiem, znana również jako bejsbolówka, to stylowy oraz praktyczny dodatek garderoby. Najczęściej sięgamy po nią wiosną oraz latem, kiedy chcemy, aby nakrycie głowy chroniło nas przed prażącym słońcem, a daszek dodatkowo osłaniał oczy. Biorąc pod uwagę te zalety, o naszą czapkę z daszkiem niewątpliwie warto prawidłowo zadbać.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak prać czapkę z daszkiem? Pranie czapki z daszkiem w pralce i nie tylko

Najbezpieczniejszym sposobem na pranie czepki z daszkiem jest pranie ręczne. W tym przypadku wystarczy nam miska z letnią wodą, delikatny detergent i miękka gąbka. Niewielką ilość detergentu należy wymieszać z wodą, a następnie zamoczyć w niej gąbkę i dokładnie odsączyć. Powierzchnię czapki pocieraj gąbką dość energicznie, ale delikatnie. Zwracaj przy tym szczególną uwagę na wewnętrzną opaskę, która ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy. Na koniec gąbkę moczymy w czystej wodzie i przecieramy czapkę po raz ostatni.

Czyszczenie czapki z daszkiem w pralce automatycznej jest dość ryzykowne i większość producentów odradza tę metodę. Dużo jednak zależy też od materiału, z jakiego jest wykonane nasze nakrycie głowy. Jeśli jest to bawełna, daszek nie jest tekturowy, a na metce nie widnieje wyraźny zakaz prania w pralce, wówczas możesz spróbować skorzystać z automatu. Pamiętaj, aby ustawić program do prania ręcznego bez wirowania i stosować delikatne detergenty. W bębnie nie powinny też znajdować się inne elementy.

Jak pielęgnować czapkę z daszkiem? Nie tylko pranie wpływa na jej jakość

Niezależnie od metody prania, którą wybierzesz, bardzo istotny będzie sposób suszenia czapki z daszkiem. Unikaj suszarek automatycznych, nie wieszaj też czapki na wieszaku. Najlepiej umieścić ją na okrągłym przedmiocie, który nada jej kształt zbliżony do głowy (czyli np. na piłce). Po wyschnięciu naszego dodatku warto zadbać o sam daszek. W tym celu należy czapkę umieścić na brzegu ręcznika i spryskać daszek wodą, a następnie tak złożyć ręcznik, aby pokrył daszek. Tak zabezpieczony element prasujemy żelazkiem ustawionym na wysoką temperaturę.

Bardzo ważny dla utrzymania czapki z daszkiem w dobrym stanie jest sposób jej przechowywania. Większość osób na czas jesieni i zimy chowa to nakrycie głowy do szafy. Trzeba jednak zwrócić przy tym uwagę, aby czapka nie była niczym przygnieciona, np. ciężkimi ubraniami. Najbezpieczniej będzie umieścić ją w pudełku. Na rynku dostępne są również specjalne wyprofilowane pokrowce.

Może cię też zainteresować:

- Wystarczy odrobina tego sosu, by garnek wyglądał jak nowy. Kolorowe plamy znikną z dna w mgnieniu oka
- Ubrania, które przyciągają niebezpieczne owady. Tych kolorów lepiej nie zakładaj na siebie latem
- Jeśli "wietrzysz" pościel na balkonie, musisz to wiedzieć. Ekspert od snu na temat skandynawskiego trendu

Więcej o:
Copyright © Agora SA