W tej pracy można zarobić nawet 19 tysięcy złotych. Kwalifikacje zdobędziesz na darmowym szkoleniu

Osoby bezrobotne często zmagają się z problemem braku doświadczenia. W takich przypadkach warto rozważyć różnego rodzaju szkolenia. Niektóre z nich odbędziemy nawet bezpłatnie, a w dodatku w krótkim czasie zyskamy kwalifikacje do dobrze płatnej pracy. Tym razem oferta jest skierowana do kierowców.

Praca kierowcy jest wymagająca, ale często wiąże się z dobrymi zarobkami, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie za granicą. Na stronie Centralnej Bazy Ofert Pracy (CBOP) pojawiło się ogłoszenie dotyczące pracy kierowcy autobusów miejskich i podmiejskich w Niemczech, a jako pracodawcę wskazano Akademię Przygotowania Zawodowego BUFAJOB Sp. z o.o. Firma ta zajmuje się właśnie szkoleniami. Co dokładnie zatem oferuje?

Zobacz wideo Pracodawca będzie miał nowy obowiązek. Długo wyczekiwana zmiana dla pracowników

Ile kosztuje kurs na kierowcę autobusu? Urząd pracy może skierować bezrobotnych na atrakcyjne szkolenie

Akademia Przygotowania Zawodowego BUFAJOB Sp. z o.o. prowadzi rekrutacje na swoje szkolenia poprzez powiatowe urzędy pracy. To tu należy zgłosić chęć udziału w programie szkoleniowym, a urzędnicy nawiązują kontakt z firmą. Jak dowiadujemy się z ogłoszenia na stronie CBOP, osoby spełniające kryteria mogą liczyć na dofinansowanie szkolenia z urzędu pracy, dzięki czemu zdobycie nowych kwalifikacji nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, a nawet możemy liczyć na stypendium. Zgodnie z informacjami dostępnymi na oficjalnej stronie BUFAJOB szkolenie trwa dwa miesiące, a w tym czasie uczestnicy zdobywają wiedzę i praktyczne doświadczenie potrzebne do pracy jako kierowca autobusu na liniach miejskich i podmiejskich w Niemczech. Program obejmuje zdobycie prawa jazdy kategorii D, naukę pierwszej pomocy, podstaw języka niemieckiego, a także praktykę w niemieckiej firmie przewozowej. Na koniec szkolenia uzyskujemy certyfikat potwierdzający nasze kwalifikacje.

Zobacz też: Ci pracownicy mogą otrzymać za darmo mieszkanie. O jakie zawody chodzi?

Oferta jest skierowana do osób, które ukończyły 21 lat, mają wykształcenie podstawowe i prawo jazdy kategorii B. Co ważne, firma zapewnia uczestnikom szkolenia wyżywienie oraz nocleg, a osoby zainteresowane dalszą współpracą mogą liczyć na wsparcie w procesie poszukiwania zatrudnienia w Niemczech, co obejmuje wszelkie formalności i znalezienie zakwaterowania. Czy taki wyjazd opłaca się jednak pod względem finansowym?

Kierowca autobusu: zarobki w Niemczech i w Polsce. Polskie wynagrodzenie jest znacznie niższe

Wynagrodzenie podane w ogłoszeniu CBOP to przedział od 14 tysięcy do 19 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Musimy przy tym być przygotowani na pracę na dwie zmiany, również w wolne dni. Mimo to zarobki te w porównaniu do polskich ofert dla kierowców autobusów są atrakcyjne. Portal wynagrodzenia.pl podaje, że w styczniu 2024 roku mediana wynagrodzenia w tym zawodzie w Polsce wyniosła 5500 złotych brutto. 25 procent pracowników zarabiało mniej niż 4570 złotych brutto, a kolejne 25 procent dostawało więcej niż 6440 złotych brutto. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że wydatki związane z utrzymaniem będą wyższe w Niemczech. Na tym etapie koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia pokrywamy już sami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: