Przekrój cebulę na pół i przetrzyj nią stopy. Efekty cię zaskoczą

Co się stanie, jeśli przekroisz cebulę na pół i potrzesz nią stopy? Okazuje się, że cebula światnie sprawdza się nie tylko w kuchni. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, oprócz walorów smakowych, posiada również wiele innych zastosowań.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo

Wiele osób doskonale zdaje sobie z cennych właściwości, które posiada cebula. To warzywo od wieków doceniane jest m.in. za swoje działanie lecznicze. W cebuli znajdują się bowiem m.in. substancje bakteriobójcze, a także witamina C, dzięki czemu pomaga poprawiać odporność i wspiera organizm w walce z przeziębieniem. 

Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne. Nie noś ich, bo dodają nawet 15 lat (zdjęcie ilustracyjne) Te fryzury najbardziej postarzają. Nie noś ich, bo dodają nawet 15 lat

Choć wiele osób nie wyobraża sobie bez cebuli codziennego gotowania, to wbrew pozorom sprawdzi się ona nie tylko w naszej kuchni. Jako że pomysłowość ludzka nie zna granic, znaleziono dla niej także wiele innych zastosowań, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu. Cebulę można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów czy brwi, by przyspieszyć ich porost.

Nietypowe zastosowanie cebuli. Przekrój ją na pół i przetrzyj nią stopy. Nie pożałujesz efektów

O takim zastosowaniu cebuli mówi się niewiele, ale dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu, może ona pomóc rozwiązać problem brzydkiego zapachu stóp. W tym celu wystarczy przekroić cebulę na pół i natrzeć nią stopy, a po upływie 20-30 min zmyć ciepłą wodą. Można również włożyć pokrojoną w plastry cebulę do skarpetek i trzymać taki kompres do 20 min. Co więcej, cebula działa również zmiękczająco na zrogowaciałą skórę pięt.  

Namocz ściereczkę w coli i przetrzyj nią okna lub lustra. Efekt cię zaskoczy (zdjęcie ilustracyjne) Namocz ściereczkę w coli i przetrzyj nią okna lub lustra. Efekt cię zaskoczy

Jak wspomniałyśmy wcześniej, cebulę możesz wykorzystać również w pielęgnacji włosów. W tym celu zetrzyj obraną cebulę na tarce, a następnie za pomocą gazy oddziel sok od miąższu. Płyn nałóż bezpośrednio na skórę głowy, okrężnymi ruchami wmasowując ją w skalp. Wcierkę pozostaw na 30 minut, a następnie umyj głowę.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: