Mezoterapia igłowa - sprawdź, co warto wiedzieć przed zabiegiem

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg kosmetyczny. Specjalistyczne rozwiązanie dla skóry, dające efekty już za pierwszym razem, które będą widoczne nawet po kilku tygodniach. Sprawdź wszystkie ważne informacje zanim umówisz się na zbieg.

Przedwiośnie, kiedy słońce nie jest jeszcze tak mocne to dobry czas na zabiegi kosmetyczne. Mezoterapia igłowa pomoże przygotować skórę na nowy sezon i zadba o lepszą kondycję skóry twarzy. Jak działa mezoterapia igłowa i jak przebiega zabieg? 

Mezoterapia igłowa twarzy. Na czym polega? 

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu składników odżywczych w głąb struktury skóry przy pomocy mikronakłuć. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem małoinwazyjnym i bezpiecznym nawet dla bardzo delikatnej skóry. 

Mezoterapia igłowa - efekty. Czego można się spodziewać po zabiegu? 

Zabieg polecany jest osobom, które borykają się z problemem zaskórników oraz pragną ogólnej poprawy stanu swojej cery. Efekty mezoterapii igłowej są widoczne od razu. Zabieg można skierować na konkretny obszar, który chcemy poprawić. Cel to poprawa metabolizmu komórek, stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawa mikrokrążenia. Mezoterapia igłowa odżywia też skórę. Różne preparaty używane przy mezoterapii pozwalają zniwelować różne mankamenty na przykład: 

  • ujędrnić skórę, 
  • rozjaśnić przebarwienia po okresie letnim, 
  • usunąć obrzęki oraz cienie pod oczami, 
  • wygładzić i spłycić zmarszczki
  • zniwelować wspomniane wcześniej zaskórniki 

Mezoterapia igłowa pod oczy krok po kroku 

Czas trwania zabiegu trwa lekko ponad kwadrans. Lekarz zaczyna od znieczulenia delikatnej skóry przy pomocy dedykowanego kremu, co sprawia, że mezoterapia igłowa pod oczy jest zabiegiem prawie bezbolesnym. W momencie, gdy znieczulenie zacznie działać lekarz ostrzykuje cienką igłą strategiczny obszar i rozprowadza na nim dobrany preparat. 

Mezoterapia igłowa przed i po - zdjęcia 

Kwas hialuronowy zawarty w rozprowadzonym płynie odpowiada za nawilżenie, napięcie i gęstość skóry.  Mezoterapia igłowa to wygładzone zmarszczki oraz redukcja płynów ustrojowych, które powodują opuchliznę pod oczami. Warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda skóra przed mezoterapią igłową, aby dostrzec wszystkie efekty po zabiegu. Zaleca się wykonanie zdjęć twarzy przed i po mezoterapii igłowej, dzięki którym łatwiej będzie zobaczyć zmiany

Mezoterapia igłowa - cena. Ile należy zapłacić za zabieg? 

Interesuje cię mezoterapia igłowa? Cena za zabieg zależy od ilości i rodzaju użytego preparatu oraz miejsca. Zabieg na bazie kwasu hialuronowego będzie kosztował więcej niż ten z użyciem aminokwasów. W przypadku mezoterapii igłowej koszt zabiegu może wahać się od 300 do 1300 zł, przy mezoterapii mikroigłowej zapłacimy od 500 do 800 zł. 

Zobacz też: Co najchętniej sobie poprawiamy i ile to kosztuje? Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w Polsce 

Więcej o:
Copyright © Agora SA