Jak dbać o rozplenicę japońską? Odpowiednie zimowanie i sadzenie sprawi, że trawa będzie bujnie rosła

Rozplenica japońska należy do traw ozdobnych. Uprawa tej rośliny nie należy do trudnych, jednak warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że będzie ona pięknie ozdabiała ogród. W Polsce rozplenica, nazywana też piórkówką, cieszy się popularnością. Jak o nią dbać?

Rozplenica japońska, a inaczej nazywana też rozplenicą piórkową. Można ją spotkać w wielu ogrodach, a czasami nawet i na balkonach. Czym się charakteryzuje i jak o nią dbać? Poznaj zasady pielęgnacji i ciesz się piękną trawą ozdobną przez cały rok.

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozplenica japońska: zimowanie pięknej ozdoby do ogrodu

Jeśli chcesz, aby twój ogród wyglądał nowocześnie oraz oryginalnie, warto zasadzić w nim rozplenicę japońską. Piękna trawa ozdobna jest w stanie urosnąć od 40 do 150 cm wysokości, a nawet i szerokości. Trawę należy posadzić w miejscu osłoniętym od wiatru, ale również w takim, w którym roślina otrzyma dużo promieni słonecznych. Przed posadzeniem rozplenicy japońskiej upewnij się, że posiadasz żyzną i przepuszczalną glebę. W okresie zimowym warto nakrywać rozplenicę, aby ta nie zamarzła. Rozplenica w sezonie ma zielone liście, a poza nim zmieniają one swoją barwę na żółtawą. Jednak główne skrzypce w rozplenicy grają kwiatostany, czyli piękne kłosy w kolorze żółtym, brązowym lub ciemnopurpurowym. Rozplenica japońska kwitnie zazwyczaj od sierpnia do października. 

Trawa ozdobna na balkon? Rozplenica japońska sprawdzi się idealnie

Jeśli masz balkon, warto go jakoś przyzdobić. Stolik, krzesła to również świetny pomysł, ale o wiele przyjemniej spędza się czas w takim miejscu, gdy wokół są kwiaty i innego rodzaju rośliny. Posiadanie kwiatów w doniczkach na balkonie to dość powszechny pomysł i często spotykany. Jednak czy często widzisz na balkonach piękne trawy ozdobne? Tak, niestety wiele osób nawet nie wie, że trawy takie jak rozplenica japońska również można uprawiać na swoim tarasie w doniczce. W dużej donicy z otworem na dnie wystarczy zasadzić rozplenicę i ustawić ją w słonecznym, zacisznym miejscu. Pamiętaj, aby ziemia w donicy była żyzna, przepuszczalna, najlepiej z drenażem. Zwróć również uwagę na regularne podlewanie rośliny, gdyż uwielbia ona wilgoć.

Więcej o:
Copyright © Agora SA