Najpiękniejsze rośliny na balkon. Te kwiaty pnące i trawy są idealne dla początkujących

Kwiaty na balkon powinny być efektowne, ale i odporne na zmienną pogodę. Śmiało możesz zdecydować się na jedną z tych trzech roślin! Ozdobne trawy i pnące kwiaty nie są trudne w pielęgnacji, a więc świetnie sprawdzą się dla początkujących.

Balkony i tarasy już niedługo znów staną się idealnym miejscem do odpoczynku. Nadciąga wiosna, dlatego warto już teraz rozpocząć porządki na balkonie i zastanowić się, jakie rośliny tam zasadzić, aby przystroiły to miejsce. Jakimi kwiatami i trawami warto przyozdobić balkon? Poznaj top 3 rośliny na balkon lub taras.

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Idealne rośliny na balkon i taras: bluszcz i barwinek pospolity

Balkony są często połączone ze ścianą balkonu sąsiadów. Każdy z nas liczy na, choć odrobinę prywatności, więc warto połączyć piękne z pożytecznym i osłonić się od sąsiadów np. za pomocą pnącej rośliny. Oczywiście chodzi tutaj o bluszcz pospolity, który znany jest z tego, że za pomocą swoich korzeni wspina się po podporach balkonu i świetnie osłania ściany. Bluszcz nie ma zbyt dużych wymagań pielęgnacyjnych. Zapamiętaj, że lubi on raczej stanowiska cieniste, a zimą przy niskich temperaturach warto okryć donicę materiałem izolacyjnym. Drugą często wybieraną rośliną na balkony jest barwinek. Tak naprawdę każda jego odmiana sprawdzi się idealnie na uprawę balkonową. Barwinek nie jest trudny w pielęgnacji, a najważniejsze jest, aby zapewnić mu wilgotne podłoże i stanowisko dość cieniste, nie narażając liści na bezpośrednie promienie słoneczne. 

Laurowiśnia wschodnia. Jak pielęgnować roślinę, aby zdobiła ogród przez cały rok? Sprawdzone rady ogrodnika Laurowiśnia wschodnia. Jak pielęgnować ją, aby zdobiła ogród cały rok?

Trawa na balkonie: ta zrobi furorę wśród sąsiadów!

Na balkonie widzi się głównie kwiaty, jednak coraz częściej ludzi przekonują się również do traw ozdobnych. To właśnie one nadają balkonom nowoczesności i świetnie osłaniają przestrzeń. Jeśli zastanawiasz się jaką roślinę na balkon wybrać, polecamy trawy ozdobne. Jedną z takich traw jest np. trawa pampasowa. Puszyste kwiatostany tej rośliny na pewno cię zachwycą, tym bardziej że pielęgnacja nie jest trudna. Trawę zasadź w dużej donicy z żyzną i przepuszczalną glebą. Zimą okrywaj trawę, aby nie przymarzła, a cięcie liści wykonuj co 2-3 lata. Ten rodzaj rośliny postaw najlepiej w osłoniętym od wiatru kącie balkonu, gdzie docierają promienie słoneczne.

Trawnik Kiedy i jak powinno się siać trawę? Triki, by trawnik się zazielenił

Więcej o: