Jak wyczyścić płytki w łazience? Rozpuść je w wodzie i przetrzyj. Kurz i brud znikną na długo

Czyszczenie płytek w łazience i w kuchni może być uciążliwe. Po niektórych produktach na podłodze zostają brzydkie smugi, a brud nie schodzi. Zamiast sięgać po chemię ze sklepu, wypróbuj kilku domowych sposobów, a kafelki będą lśnić.

Mycie płytek w łazience czy w kuchni potrafi być bardzo uciążliwe. Zaschnięty brud i kamień niekiedy ciężko doczyścić i nawet najlepsza chemia ze sklepu nie pomaga. Dodatkowo na fugach pojawia się pleśń, której nie można się pozbyć. Jak sobie z tym poradzić? Sprawdź, jak zrobić domowe mieszanki, które sprawdzą się w czyszczeniu kafelek.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić płytki? Te tabletki nabłyszczą podłogę i usuną tłuste plamy

Świetnym i mało znanym środkiem do czyszczenia płytek jest tabletka do zmywarki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można ją wykorzystać przy sprzątaniu na wiele sposobów i jednym z nich jest właśnie mycie kafelek. Zadziała nie tylko na kamień w łazience, ale też na tłuste plamy na kuchennej podłodze. Wystarczy do wiadra z ciepłą wodą wrzucić dwie tabletki i zaczekać aż się rozpuszczą. Co ważne, w kapsułkach często znajduje się środek nabłyszczający, co dodatkowo zadziała na płytki. Jeśli nie posiadasz w domu zmywarki i nie chcesz kupować całej paczki tabletek, możesz użyć zwykłego płynu do mycia naczyń lub octu.

Jak wyczyścić białe fugi? Domowe sposoby na pleśń

Czyszcząc kafelki warto pamiętać również o fugach. Gromadzi się na nich brzydka pleśń, którą ciężko doszorować, szczególnie jeśli rzadko myjemy ten element łazienki. Brudne fugi można wyczyścić na dwa sposoby:

  1. Wlej do miski 100 ml octu, 100 ml wody i dodaj całe opakowanie sody oczyszczonej. Wymieszaj całość na gładką pastę i nałóż na fugi. Odczekaj około 40 minut i zmyj wszystko letnią wodą. Po pleśni nie będzie ani śladu a fugi będą wyglądać jak nowe.
  2. Jeśli brud nie zalega długo i pojawił się dopiero niedawno, można zastosować zwykłą pastę do zębów. Rozprowadź ją na fugach i pozostaw na 5 minut. Po tym czasie użyj starej szczoteczki i delikatnie wyszoruj zabrudzone miejsca. Na koniec spłucz całość wodą. Na fugach pojawi się dawna biel.
Więcej o:
Copyright © Agora SA