Kiedy sadzimy dalie? Nie przegap tego terminu, a będą ozdobą dla twojego ogrodu przez długi czas

Dalie to uwielbiane przez wielu kwiaty, które kwitną od połowy lata aż do jesieni. Cieszą oko swoimi gęstymi płatkami w różnych kolorach i rozmiarach, dlatego są doskonałą ozdobą każdego ogrodu. Poza tym są tanie i łatwe w uprawie. Sprawdź, jak i kiedy je sadzić?

Dalie to kwiaty pochodzące ze znacznie cieplejszego klimatu niż nasz, dlatego sadzenie roślin rozpoczynamy dopiero po ustąpieniu ostatnich przymrozków. Możemy jednak zrobić to wcześniej, stosując się do pewnych warunków.

Zobacz wideo Woda różana działa cuda dla skóry. Poznaj przepis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić dalie w ogrodzie? Możesz zrobić to wcześniej pod pewnymi warunkami

Dalie są delikatnymi kwiatami, których bulwy możemy posadzić na zewnątrz dopiero po ustąpieniu przymrozków. Najczęściej jest to maj lub czerwiec. Możemy jednak zrobić to szybciej. Trzymając rośliny w domu, spokojnie możemy posadzić bulwy w doniczkach już w marcu lub kwietniu. Ważne, aby trzymać je w ciepłym miejscu, mogą być pod osłonami, oraz regularnie podlewać. Kiedy nadejdą ciepłe dni, ukorzenione bulwy przesadzamy do ogrodu. Warto sprawdzić, czy gleba jest wystarczająco nagrzana. Najlepiej jeśli jej temperatura będzie oscylowała w okolicach 15 stopni Celsjusza. Jeśli w naszym regionie znacznie szybciej nadchodzą gorące dni, możemy nieco szybciej przeprowadzić cały zabieg. W przypadku wystąpienia ewentualnych zimnych nocy postarajmy się osłonić dalie lub przykryć je, by nie zmarzły. Kiedy nasze kwiaty już się przyjmą, możemy przystąpić do podstawowej pielęgnacji.

Jak dbać o dalie? Pamiętaj o tych rzeczach podczas pielęgnacji kwiatów, to bardzo ważne

Wybierając miejsce dla dalii, postawmy na takie, gdzie zawsze dochodzą promienie słoneczne. Te kwiaty lubią bowiem dobrze oświetlone, ciepłe powierzchnie. Najważniejsze jednak, by docierało do nich słońce w porach porannych, od wschodu przez co najmniej sześć godzin. Jeśli nie mamy osłoniętego ogrodu, postarajmy się zabezpieczyć je przed wiatrem, stosując na przykład podpórki lub płotek. Dalie najlepiej przyjmują się w glebie o pH od 6 do 7,5, dobrze zdrenowanej. Dobrze jest zatem przekopać ziemię przed zasadzeniem bulw i wzbogacić ją kompostem. Kwiaty te nie lubią suszy, dlatego podłoże zawsze powinno być lekko wilgotne. Najlepiej zaopatrzyć się w automatyczny zraszacz.

Więcej o:
Copyright © Agora SA