Pielęgnacja twarzy - zacznij dziś dla jutrzejszych efektów

Pielęgnacja twarzy to bardzo ważna kwestia. Ładna skóra nie jest kwestią genów tylko wynikiem naszych codziennych nawyków. Jak stworzyć prostą rutynę, która będzie pracować na ponadczasowe piękno? Podpowiadamy.

Na temat pielęgnacji skóry powiedziano już chyba wszystko, każdy w swojej kosmetyczne posiada  dedykowany zestaw do pielęgnacji twarzy, ale czy robimy to z głową? Brak widocznych efektów może oznaczać złe nawyki lub brak rutyny. Błędy przy demakijażu skutkują barierą w postaci zatkanych porów. Nawet najdroższe kosmetyki do pielęgnacji twarzy nie pomogą jeśli demakijaż, czy ochrona przed promieniami UV będzie stosowana sporadycznie. Zamiast wieloetapowych systemów zawsze warto postawić na regularne i skuteczne minimum. Jak powinna przebiegać pielęgnacja twarzy krok po kroku, tak aby była skuteczna, ale bez większego wysiłku? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Pielęgnacja twarzy krok po kroku - 3 proste etapy 

Jak zbudować prosty i szybki proces pielęgnacji, który przywróci skórze blask i jednocześnie nie zajmie nam dużej ilości czasu? Wystarczy, że postawimy na trzy proste etapy. Oto jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy krok po kroku: 

  • Oczyszczanie (mycie twarzy), 
  • Tonowanie (równowaga pH)
  • Nawilżanie i ochrona 

W codziennej pielęgnacji nie chodzi o nadmierny perfekcjonizm, który z czasem zamiast działać na naszą korzyść tylko oddala nas od celu, jakim jest ładna i zdrowa skóra. Za sukces można uznać wypracowanie prostych nawyków, które pozwolą zbudować codzienną rutynę. 

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy - jak wybrać? 

Skóra potrzebuje zmian wraz z wiekiem, kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny być dostosowane do aktualnych potrzeb i problemów. Z czasem krem przeciwzmarszczkowy będzie bardziej skuteczny niż zwykły nawilżający. A tłusta skóra z tendencją do trądziku może stracić na elastyczności i po latach zamieni się w suchą. Zamiast trzymać się utartych schematów, warto odpowiadać na dzisiejsze potrzeby. 

Zestaw do pielęgnacji twarzy - czas i odpowiednia kolejność 

Pomimo zaawansowanych rozwiązań i składu kontrolowanego przez naukowców, nawet najlepsze zestawy do pielęgnacji twarzy potrzebują czasu. Należy uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Liczy się regularność w postaci codziennej rutyny. Jak używać poszczególnych kosmetyków? Każdy produkt do pielęgnacji aplikujemy zgodnie z zasadą konsystencji: od najcieńszej do najgrubszej warstwy, na przykład: 

  • pianka do mycia twarzy, 
  • tonik, 
  • serum, 
  • i na koniec: krem nawilżający 

Koreańska pielęgnacja twarzy - wyższy poziom mycia 

Demakijaż przy użyciu mydła oraz mleczka może nie wystarczyć. Zanieczyszczenia oraz pozostałości po grubej warstwie makijażu przy zwykłej pielęgnacji zostaną z nami na dłużej. Na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy? To wieloetapowy system, którego lwią część zajmuje dokładne oczyszczanie skóry. Koreanki myją twarz kilka raz przy użyciu olejków, które nie wysuszają skóry i pozwalają na dokładne oczyszczenie. Przy okazji można wykonać masaż twarzy, który pomoże pozbyć się opuchlizny i wygładzi zmarszczki. Yoga twarzy to gorący trend, który zyskuje na popularności w social mediach.

Zobacz też: Zamiast wyrzucać, włóż do lodówki i nałóż pod oczy. Cienie oraz opuchlizna odejdą w zapomnienie

Więcej o: