Mydło galasowe - do czego służy, gdzie je kupić i jak używać? Podstawowe informacje

Mydło galasowe to ekologiczny środek czyszczący, który warto mieć w łazience, a także w kuchni. Okazuje się ono na tyle skuteczne, że z powodzeniem może zastąpić niektóre chemiczne preparaty tego typu. Dowiedz się, w jakich sklepach je znajdziesz i jak oraz do czego używać tego specyfiku.

Mydło galasowe – właściwości i zastosowanie

Mydło galasowe przyda się, jako alternatywna wersja środka czyszczącego. Rossmann i inne drogerie, takie jak Hebe, Natura czy Superpharm, to sklepy, w których dostaniesz je w pierwszej kolejności. Szukać ich natomiast powinieneś tam, gdzie stoją inne środki czyszczące.

Głównym przeznaczeniem mydła galasowego jest usuwanie plam. Najczęściej wykorzystuje się je do prania białych tkanin, choć można też spróbować z tymi kolorowymi. Z jego pomocą można się pozbyć zabrudzeń, takich jak:

  • tłuste plamy;
  • zabrudzenia powstałe z wina;
  • plamy atramentu;
  • plamy z krwi;
  • plamy z soku;
  • zabrudzenia powstałe na tkaninach po szmince czy innych akcesoriach do makijażu.

Do czego można wykorzystać mydło galasowe? Na pewno przyda się rodzicom niemowląt do prania wszelkich dziecięcych ubranek, a także akcesoriów, takich jak wielorazowe pieluszki. Za używaniem tego rodzaju mydła w codziennych sytuacjach przemawia między innymi to, że jest ekologiczne, a co za tym idzie, nie zawiera żadnych sztucznych barwników. Nie ma w nim ponadto substancji zapachowych ani konserwantów. Dzięki temu może być spokojnie używane przez dzieci oraz alergików.

Mydełko odplamiające: Rossmann – wersja w kostce

Gdzie można znaleźć mydło odplamiające? Rossmann to jedna z drogerii, w której możesz szukać mydła galasowego. Wśród wariantów znajdzie się też wersja w kostce. Aby mydełko efektywnie usuwało zabrudzenia z tkanin, zaleca się usuwać powstałe plamy możliwie jak najszybciej, najlepiej natychmiast po tym, jak powstały. Miejsce, w którym znajduje się plama, należy delikatnie zwilżyć wodą, a następnie natrzeć kostką mydła galasowego. Następnie trzeba chwilę odczekać (około 10 minut), a później obficie spłukać mydło pod wodą. Można też od razu wyprać daną rzecz razem z innymi rzeczami przygotowanymi do prania.

Warto w pierwszej kolejności wypróbować działanie mydła na mniej widocznym fragmencie materiału, by sprawdzić, czy nie powstaną przebarwienia.

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Mydło galasowe: Rossmann – a może w płynie?

Potrzebne Ci jest mydło galasowe? Rossmann ma w swojej ofercie także mydło odplamiające w płynie, które ma za zadanie dogłębne odplamianie włókien tkanin. W swoim składzie zawiera substancję gorzką BITREX.

W tym wypadku trzeba nanieść preparat na plamę, a następnie wetrzeć go w tkaninę szczotką, koniecznie taką z miękkim włosiem, by nie uszkodzić materiału. Później trzeba pozostawić płyn na plamie, jednak nie dłużej niż na kwadrans. W następnej kolejności daną rzecz trzeba wyprać tak samo, jak zawsze. Nie poleca się również wykorzystywać tego mydła do delikatnych materiałów, takich jak skóra, jedwab czy wełna.

Jednocześnie na opakowaniu zawarte jest ostrzeżenie, by przed płynem chronić oczy i nie dopuszczać także do jego połknięcia.

Mydło galasowe: Lidl czy inne supermarkety? Gdzie go szukać?

Gdzie jeszcze znajdziesz mydło galasowe? Lidl i inne supermarkety też często mają w swojej ofercie środki piorące i czyszczące. W Lidlu mydło galasowe zyskało spore uznanie klientów. Można także poszukiwać mydła galasowego w innych tego typu sklepach, jak: Biedronka, Auchan, Kaufland czy Carrefour.

Zobacz też: Mydło potasowe - najbardziej uniwersalne z kosmetyków. Leczy rany i sprawdzi się nawet dla alergików

Więcej o:
Copyright © Agora SA