Prosty i szybki trik na za ciasne szpilki. Niewygodne buty już nigdy nie zepsują ci ważnego wieczoru

Zbyt ciasne buty potrafią zepsuć każde wyjście - zwłaszcza kiedy wybieramy się na wesele, osiemnastkę czy inną ważną imprezę, a ulubione szpilki okazują się za małe. Na szczęście jest na to sposób i wcale nie wymaga zakupu nowego obuwia. Wystarczy pewien prosty trik.

Noszenie zbyt ciasnych butów, nawet jeżeli są najpiękniejsze, nigdy nie kończy się dobrze. Nie dość, że cały wieczór odczuwamy dyskomfort, to jeszcze rano powitają nas odciski i zdarta skóra. Jedno jest pewne - nie warto. Warto natomiast zastosować pewien trik, dzięki któremu za małe szpilki znów będą pasować na naszą stopę.

Zobacz wideo Blanka Lipińska pokazuje szpilki swojego projektu i bezcenny autograf

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozbić szpilki? Jeśli masz więcej czasu wykorzystaj ten trik

Kupiłaś nowe buty, a w domu okazały się za małe? Taka sytuacja spotkała chyba każdego z nas. Gorzej, jeśli od wymarzonej imprezy dzieli nas zbyt mało czasu, by wymienić obuwie na większy rozmiar. Zawsze jednak możesz spróbować je "rozbić", stosując jeden z niezawodnych domowych sposobów. Mając je kilka nocy do przodu, możesz lekko rozciągnąć szpilki z użyciem zamrażarki. Przygotuj w tym celu dwa woreczki strunowe i wypełnij wodą. Następnie umieść oba w butach tak, by dotykały całej powierzchni, którą chcesz powiększyć. Tak przygotowane obuwie umieść w zamrażarce na całą noc. Zamarznięta woda zwiększy objętość i rozciągnie tworzywo od środka bez ryzyka pofalowania, czy uszkodzenia materiału. Po wyciągnięciu przymierz ulubione buty i sprawdź, czy teraz pasują. Jeśli wciąż są za małe, spróbuj powtórzyć cały proces. Uważaj jednak, by nie rozciągnąć ich zbyt mocno.

Buty zaczęły cisnąć przed samą imprezą? Ten sposób zajmie kilka minut

Pamiętaj, że buty na wesele, czy inne imprezy, wcale nie muszą być niewygodne. Możesz mieć piękne szpilki, w których przetańczysz całą noc bez ryzyka odcisków czy przetarć. Nawet jeśli do wyjścia zostało ci parę godzin, nie musisz się martwić. Wystarczy, że będziesz mieć pod ręką skarpety i suszarkę. Ten trik jest naprawdę szybki i banalnie prosty w wykonaniu. Wystarczy, że założysz na stopy parę grubych skarpet lekko zwilżonych wodą, a na nie wsuniesz za małe buty. Następnie skieruj strumień ciepłego powietrza z suszarki, zwłaszcza w miejsca, które szczególnie cię cisną. Rób tak przez kilka minut, po czym wyłącz urządzenie i przejdź się chwilę w szpilkach po domu. Tworzywo powinno się rozciągnąć i przybrać odpowiedni kształt. Po wystygnięciu materiału możesz ubrać obuwie normalnie bezpośrednio na stopy i ruszać na podbicie parkietu. Po dobrze spędzonej imprezie możesz sprawdzić także nasze porady, jak usunąć zarysowania z butów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.