Ekspertka od sprzątania odradza kupowania tych rzeczy do domu. "Utrzymanie ich w czystości to koszmar"

Podczas sprzątania domu niektóre przedmioty wymagają od nas więcej czasu i wysiłku niż inne. Wynika to często z materiału, z jakiego zostały zrobione lub tekstury. Ekspertka zajmująca się profesjonalnym sprzątaniem zdradziła, czego nie chciałaby mieć w mieszkaniu, ponieważ ciężko to wyczyścić.

Doprowadzenie domu do porządku niekiedy bywa bardzo problematyczne. Nie chodzi tu o lenistwo czy brak czasu, ale o meble i dekoracje, które ze względu na teksturę ciężko doczyścić. Warto o tym pamiętać urządzając mieszkanie, by później podczas sprzątania nie okazało się, że ta czynność pochłania masę naszego czasu. Specjalistka wyjaśniła, których rzeczy najbardziej nie lubi czyścić.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co najtrudniej wyczyścić? Ekspertka wskazuje na kilka rzeczy

Pewna Brytyjka z Essex, która na co dzień profesjonalnie zajmuje się sprzątaniem mieszkań wyjaśniła, jakie przedmioty sprawiają jej najwięcej problemów. Kobieta jest znana w mediach społecznościowych jako Pani Finch, ponieważ pod taką nazwą prowadzi konto na TikToku. Jej filmy o sprzątaniu ogląda od kilku do nawet kilkuset tysięcy osób. W jednym z nich wyjaśniła, co sprawia jej najwięcej problemów. Na początek zachęca widzów do zwracania większej uwagi na teksturę płytek, jakie wybierają do kuchni lub łazienki. Te eleganckie z wypukłymi zdobieniami wyglądają ładnie, ale gromadzą bardzo dużo brudu.

Używam do sprzątania szczoteczek do zębów, ale nadal jest to koszmar

- powiedziała. Ekspertka proponuje również, by wystrój wnętrz był minimalistyczny. Odsłonięte regały z dużą ilością figurek i książek sprząta się bardzo długo.

Lepiej to przemyśl, nim udekorujesz tak mieszkanie. Specjalistka podpowiada, co trudno się sprząta

Kolejną rzeczą, jakiej nie lubi sprzątać Pani Finch, są figurki z klocków.

Są zmorą mojego życia w domach moich klientów. Mam kilku, którzy je zbierają i wygląda to świetnie, ale gromadzą kurz i bardzo trudno jest je wyczyścić, by ich przy tym nie zniszczyć

- mówi na filmie. Następnie ekspertka radzi, by w kuchni zrezygnować z baterii wykonanych ze stali nierdzewnej. Na tym materiale wciąż widać smugi, których ciężko się pozbyć. Jej zdaniem lepsza będzie armatura z płytek. Problem stanowią także schody ze szklaną poręczą.

Wyglądają pięknie, ale widać na nich każdy odcisk dłoni, każdą plamę, bardzo szybko zbierają kurz i naprawdę trudno jest je utrzymać w czystości

- podsumowała. Na koniec Pani Finch pozwoliła sobie na ryzykowny dowcip.

Ostatnie, to dzieci. Nie polecałabym trzymania ich w domu, jeśli chcesz, by było czysto. Poddaję się

- zażartowała.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.