Połóż te rośliny na parapecie, a wilgoć w mieszkaniu zniknie. Pochłoną ją i oczyszczą powietrze

Zarówno suche, jak i zbyt wilgotne powietrze źle wpływa na nasze drogi oddechowe. To szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy ogrzejemy mieszkania, a przez okna wedrze się zimne powietrze. Jeśli obawiasz się nadmiaru wilgoci, zainwestuj w te rośliny. Dzięki i ch właściwościom pozbędziesz się problemu.

Jesień rozpoczęła się już na dobre, a wraz z nią temperatury znacznie spadły. Kaloryfer powoli zaczynają pracować, wiec już możemy ogrzewać nasze mieszkania. Pojawia jednak pewien problem. Jeśli mamy nieszczelne okna, to do domu  może wkraść się wilgoć. Może ona spowodować rozwój pleśni, która źle wpływa nie tylko na nasze ściany, ale też na zdrowie. Jeśli chcesz temu zapobiec, a jednocześnie zagospodarować przestrzeń w domu, zainwestuj w te gatunki roślin. Działają jak prawdziwy filtrator.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te rośliny pochłoną wilgoć. Warto mieć je w swoim domu

Choć rośliny doniczkowe zwykle pełnią funkcję dekoracyjną, to niektóre gatunki mogą okazać się bardzo pożyteczne. Potrafią pochłaniać nadmiar wilgoci z powietrza, dzięki czemu o wiele lepiej będzie nam się oddychało jesienią. Same rośliny również na tym skorzystają, bo dodatkowa woda dobrze wpłynie na ich wygląd i odżywienie. Do takich gatunków należy np. paproć. Przed laty znajdowała się w niemal każdym polskim domu i choć dziś jest mniej popularna, to jednak warto mieć ją na parapecie. Nie tylko doskonale pochłania wilgoć, ale też wykrywa toksyny w powietrzu. Daje o tym znać poprzez zżółknięte liście. Druga roślina, która świetnie sprawdzi się jako pochłaniacz wilgoci to zielistka Sternberga. Działa jak filtrator powietrze i wyłapuje z niego kurz oraz szkodliwe promieniowanie wytwarzane przez sprzęt elektroniczny.

Zainwestuj w te rośliny. Od razu poczujesz różnicę w powietrzu

Jeśli marzysz o tym, by twoja roślina nie tylko pochłaniała wilgoć, ale też pięknie zdobiła wnętrze, to świetnie sprawdzi się skrzydłokwiat. Roślina ta jest mało wymagająca, lubi cień, a ponadto pięknie kwitnie wypuszczając białe kwiaty. Wilgoć wykorzysta nie tylko jako odżywienie, ale też przefiltruje ją, dzięki czemu będzie nam się o wiele lepiej oddychać. Taką roślinę warto postawić w sypialnie, by mieć gwarancję lepszego snu. Podobnie zadziała bluszcz dekoracyjny. Oczyści powietrze, zbierze nadmierną wilgoć i zaabsorbuje rodniki pleśni. Przy okazji można nim udekorować mieszkanie, ponieważ ma bardzo długie łodygi, które pięknie wyglądają zwieszone z półek czy parapetów. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA