Stroik adwentowy na stół. Wprowadź świąteczny klimat do swoich wnętrz

Stroik adwentowy na stół lub na komodę wraz z innymi elementami dekoracyjnymi do domu nadaje wnętrzom wyjątkowego i odświętnego charakteru. Symboliczne dekoracje domu przypominają o zbliżających się Świętach i są nieodłącznym elementem tego wyjątkowego czasu w roku. Jak przemycić świąteczny klimat do swoich wnętrz?

Dekoracja adwentowa w domu. Co wybrać? 

Dekoracja adwentowa do domu najczęściej ma formę stroika do postawienia na stole lub komodzie. Grudzień to miesiąc, w którym wiele sklepów organizuje świąteczne wystawki. Są one po brzegi wypełnione różnego rodzaju dekoracjami adwentowymi i świątecznymi do domu i na zewnątrz. Wśród nich znajdziemy różnego rodzaju stroiki adwentowe na stół.

Wybór gotowych kompozycji jest tak duży, że na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza. Poza tym, dekoracjami adwentowymi, a zarazem świątecznymi do domu mogą być również dekoracje ze światełek, ozdobne lampiony z bombkami, specjalne figurki (mikołaje, renifery, bałwanki, aniołki) oraz świąteczne poszewki na poduszki. Oprócz stroika adwentowego na stół możesz postawić także na świecznik z czterema świecami, nawiązującymi do czterech niedzieli adwentu

Lampion adwentowyLampion adwentowy Myriams-Fotos, pixabay

Wieniec adwentowy na stół. Jak go zrobić samodzielnie? 

Jak samodzielnie zrobić wieniec adwentowy na stół? Jeśli lubisz ręczne robótki, możesz pokusić się o samodzielne przygotowanie wyjątkowego stroika świątecznego na stół lub komodę. Do jego wykonania przydadzą Ci się takie przybory, jak:

  • stelaż np. styropianowy okrąg
  • gałązki dowolnego drzewa iglastego np. świerku
  • cztery świece (każda symbolizuje jedną niedzielę adwentu)
  • elementy dekoracyjne np. niewielkie bombki, kokardki, wstążki, suszone pomarańcze, dzwoneczki, szyszki, orzechy itp. - możesz wybrać dowolnie
  • nożyce
  • klej do klejenia na gorąco
  • druciki, nitki do mocowania

Przygotowanie stroika adwentowego na stół zaczynamy od przymocowania gałązek do stelażu. Należy zwrócić uwagę, aby były one ułożone dosyć ciasno i dobrze wypełniały przestrzenie, przez które mógłby prześwitywać stelaż. Kolejnym krokiem jest solidne przymocowanie świec, na koniec zaś przystępujemy do dekoracji naszego stroika przy wykorzystaniu wybranych przez nas elementów. Filmiki instruktażowe, jak zrobić wieniec adwentowy na stół krok po kroku, na pewno znajdziesz w internecie. Możesz również zorientować się, czy w Twoim mieście są organizowane warsztaty z robienia wieńców i stroików adwentowych na stół. Może jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie?

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

Wianki adwentowe na stół i inne elementy dekoracyjne stołu

Wianki adwentowe na stół prezentują się niezwykle elegancko i odświętnie. Nie są to jednak jedyne elementy dekoracyjne stołu, które możesz przemycić do swojego mieszkania w okresie świąteczno-zimowym. Wyrazem wyjątkowego klimatu świątecznego w Twoim mieszkaniu może być również obrus z motywem choinek, płatków śniegu, gwiazdek lub prezentów. Jeżeli nie używasz obrusa, to, zamiast niego możesz wybrać tematyczny bieżnik. Możesz zdecydować się również na świąteczne podkładki na stół w kolorze złotym, czerwonym lub zielonym. Oprócz stroika adwentowego, na stół możesz postawić także ozdobne lampiony lub świeczniki. Jeżeli np. organizujesz u siebie przyjęcie mikołajkowe, możesz pomyśleć także o dekoracji krzeseł. W tym celu możesz użyć tematycznych pokrowców z motywami świątecznymi np. z czapką Świętego Mikołaja. Jeżeli dekorujesz stół na imprezę mikołajkową, nie możesz pominąć również tematycznych serwetek. Osoby ceniące detale na pewno zwrócą uwagę na oryginalne kieszonki na sztućce w kształcie np. choinki lub świątecznej gwiazdki.  

Dekoracje adwentowe w domu. Kalendarze adwentowe.

Obowiązkowe dekoracje adwentowe w domu, w którym mieszkają dzieci to kalendarze adwentowe. Kalendarze adwentowe mogą mieć bardzo różne formy i kształty. Można skorzystać z gotowych rozwiązań lub pokusić się o samodzielne przygotowanie tej szczególnej dekoracji adwentowej w domu. Własnoręczne przygotowanie kalendarza adwentowego dla dzieci to nie tylko ogromna satysfakcja, ale także gwarancja niepowtarzalności i wyjątkowości. Kalendarz adwentowy może mieć np. formę filcowej choinki lub postaci Mikołaja z przegródkami, w których skrywa się drobny upominek lub zadanie do wykonania. Zaletą tego typu rozwiązań jest to, że wystarczy przykleić je na ścianie i zajmują naprawdę niewiele miejsca. Jeżeli chcesz samodzielnie przygotować kalendarz adwentowy, to możesz do tego celu wykorzystać np. gałązkę drzewa iglastego, do której będą przymocowane ponumerowane niewielkie woreczki jutowe. W każdym z nich możesz skryć niewielki drobiazg dla Twojej pociechy. 

Zobacz też: Ozdoby świąteczne - stworzą magiczną atmosferę w domu. Wybraliśmy najpiękniejsze przykłady

Więcej o:
Copyright © Agora SA