Każda kobieta wie, jaką frustracją są włosy zapychające odpływ. Niezależnie od tego, czy chodzi o wannę, prysznic, czy umywalkę, są one ciężkie do usunięcia. Okazuje się jednak, że istnieje prosty sposób, który pomoże rozwiązać ten problem bez wzywania specjalisty. Wystarczy sięgnąć po jeden kosmetyk z drogerii.
Nikt nie lubi wyciągać włosów z odpływu. Niestety to nieprzyjemne zadanie trzeba wykonywać regularnie. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że człowiekowi dziennie wypada od 30 do 150 włosów podczas mycia i czesania. Właśnie dlatego większość ląduje w odpływie prysznica, wanny czy umywalki, tworząc zatory. Przez to później woda spływa znacznie wolniej, a ciągle wilgotne włosy stają się idealnym siedliskiem dla bakterii. Jeśli chcemy pozbyć się zatoru bez konieczności telefonowania do hydraulika, warto zastosować ten prosty trik. Wystarczy pójść do drogerii i kupić najtańszy krem do depilacji. Następnie wyciskamy go do odpływu, odczekujemy kwadrans i spłukujemy. Jak donosi reporterka Wprost, dzięki temu po włosach nie będzie nawet śladu:
Miałam naprawdę duży problem - woda w wannie wybijała, a żadne mechaniczne działania nie przynosiły efektu. W akcie desperacji sięgnęłam po krem do depilacji, a później pomogłam sobie tradycyjnym przepychaczem z elastyczną gumową końcówką. Teraz gdy robię to regularnie, żadne dodatkowe urządzenia nie są potrzebne
To jednak niejedyny sposób, by skutecznie pozbyć się włosów z odpływu. Świetnie sprawdzi się również na przykład szczoteczka do zębów. Wystarczy ją zwilżyć, wsunąć do odpływu i delikatnie poruszać. Włosy powinny przykleić się do szczoteczki, dzięki czemu można je łatwo wyciągnąć.
Sprawdzi się również ponacinana słomka. Wystarczy plastikową dość grubą i sztuczną słomkę ponacinać ostrym nożem lub żyletką na ukos. Zadziory odchylamy, tak by powstał kształt choinki i wkładamy ją do odpływu. Następnie poruszamy w górę i w dół.
Z zanieczyszczeniami poradzi sobie również soda i ocet. Są to skuteczne środki do usuwania zanieczyszczeń, zwłaszcza organicznych, takich jak włosy, tłuszcze i naskórek. Soda działa doskonale na tego rodzaju zanieczyszczenia, podczas gdy ocet rozpuszcza osady mineralne. W większości przypadków nie zaleca się łączenia ich, ponieważ mogą wzajemnie osłabiać swoje działanie. Jednak w sytuacjach, gdzie konieczne jest odblokowanie odpływu, można skorzystać z eksplozywnej reakcji zachodzącej po zmieszaniu octu z sodą. Ta mieszanka pieni się i bulgocze, odrywając zanieczyszczenia od ścianek odpływu i ułatwiając ich mechaniczne usunięcie. Wystarczy najpierw wlać do odpływu gorącą wodę, odczekać chwilę, a następnie wsypać sodę i zalać ją octem.