Tych potraw nie może zabraknąć na śniadaniu wielkanocnym. Podajemy przykładowe świąteczne menu

Chcesz w tym roku zrobić śniadanie wielkanocne po królewsku? To nic trudnego. Wystarczy wiedzieć, co zrobić i dzięki temu skompletować najlepsze sprawdzone przepisy. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać uroczyste śniadanie na Wielkanoc.

Co na śniadanie wielkanocne serwować bliskim?

Jak powinno wyglądać najlepsze śniadanie wielkanocne? Co podać gościom? Jak powszechnie wiadomo, śniadanie wielkanocne to jeden z najbardziej uroczystych posiłków w ciągu roku. Wielu zależy na tym, aby ten posiłek był wyjątkowy. Nie tylko pod względem smakowym, ale i wizualnym. Pełnia smaku i koloru - to klucz do efektownego przyjęcia. W dalszej części artykuły podpowiemy Wam, co można przygotować na śniadanie podczas świąt Wielkiej Nocy.

Zobacz wideo Jajka z farszem z awokado - lżejsza wersja świąt

Śniadanie wielkanocne - kiedy należy je podać?

Czy wiesz, kiedy serwować śniadanie wielkanocne? Z reguły śniadanie wielkanocne podaje się po rezurekcji, czyli procesji w Kościele, odbywającej się zazwyczaj w niedzielny poranek wielkanocny. Warto wiedzieć, że po procesji odprawiana jest także Msza święta rezurekcyjna. W wielu parafiach uroczystości te odbywają się już o 6 rano.

Śniadanie wielkanocne - potrawy. Jakie dania wybrać?

Jakie potrawy podać bliskim na śniadanie wielkanocne? Opcji jest całe mnóstwo. Co jednak ważne, przed rozpoczęciem przygotowań przepysznych świątecznych dań warto uwzględnić wszystkie nietolerancje pokarmowe czy alergie, a także wybrać najpiękniejsze dekoracje wielkanocnego stołu. Poniżej podajemy kilka przykładowych potraw wielkanocnych, których nie powinno zabraknąć na świątecznym stole. Należy jednak podkreślić, że wielkanocne menu może się różnić w zależności od rejonu Polski. 

Śniadanie - wielkanocne menu:

Oto przykładowe potrawy na wielkanocne śniadanie:

Zobacz też: Ciasto na Wielkanoc o smaku kultowego batona i bardzo stary przepis na mazurka na majonezowym cieście

Więcej o:
Copyright © Agora SA