W tych miejscach w domu możesz mieć prawdziwą wylęgarnię. To tam pluskwy tworzą gniazda

Problematyczne pasożyty, które uaktywniają się w nocy i trudno jest dostrzec to oczywiście pluskwy. Mogą pojawić się również w twoim domu, więc warto wiedzieć, jak się ich pozbyć oraz gdzie najczęściej tworzą gniazda. W tych miejscach możesz znaleźć prawdziwą wylęgarnię.

Każdy z nas chce, by w mieszkaniu panował porządek. Generalne sprzątanie jest jak najbardziej ważnym elementem dbania o własną przestrzeń, lecz czasami nie jesteśmy w stanie, tylko tą czynnością pozbyć się na przykład szkodników. Zmorą wielu osób są pluskwy, które nieświadomie możemy przenieść do domu między innymi ze sklepów. Jeśli obawiasz się, że pasożyty tego typu mogły pojawić się również u ciebie, dowiedz się, jak się ich pozbyć oraz gdzie mogą tworzyć gniazda. 

Zobacz wideo Płyn do zakurzonych powierzchni. Meble będą pachnące i błyszczące

Skąd się biorą pluskwy? Najczęściej pasożyty spotkasz w tych miejscach w domu

Pluskwy to jedne z najbardziej uciążliwych szkodników, które możemy spotkać w domu. Rozmnażają się w zawrotnym tempie i potrafią wyrządzić wiele szkód. Niestety czasami nie jesteśmy w stanie się przed nimi ustrzec, bowiem mogą przenosić się do mieszkań wraz ze starymi meblami czy ubraniami kupionymi w lumpeksach i nie tylko. Dodatkowo jeśli u sąsiada w domu pojawiły się pasożyty, bardzo możliwe, że znajdą również drogę do ciebie. Właśnie dlatego warto raz na jakiś czas podczas generalnego sprzątania sprawdzić każdy pokój w domu. W szczególności zwróć uwagę na szafy z ubraniami oraz na łóżka. Pluskwy żywią się przede wszystkim ludzką krwią, więc chcą być blisko człowieka. Materac jest tym samym dla nich wręcz idealnym miejscem. Jeśli okaże się, że wylęgarnia faktycznie znajduje się w domu, zacznij działać od razu. 

Jak zwalczyć pluskwy? Domowe sposoby powinny zaradzić problemowi

Pluskwa domowa to owad trudny do usunięcia z domu. Jeśli jednak już się tam pojawił, trzeba spróbować z nim walczyć. W sklepach znajdziesz wiele specyfików odstraszających, lecz niestety kosztują fortunę. Warto więc na początek spróbować zadziałać z domowymi trikami.

Pierwszym krokiem powinno być porządne wypranie pościeli w 60 stopniach Celsjusza. Materac należy natomiast wytrzepać na dworze, a następnie umyć ściereczką. Dodatkowo w miejscach występowania pasożytów warto rozsypać kurkumę lub goździki, bowiem to właśnie aromaty tych przypraw je odstraszą. Jeśli dokładne czyszczenie i trik z zapachem nie zadziałają, być może konieczne będzie wynajęcie specjalistycznej firmy, która zajmuje się usuwaniem takich pasożytów lub zakup wspomnianych już wcześniej środków owadobójczych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.