Tak szybko pozbędziesz się mrówek z balkonu i domu. Wystarczy produkt za 4 złote

Jak szybko i skutecznie pozbyć się mrówek? Walka z tymi owadami bywa żmudna i długa. Chemiczne preparaty ze sklepu często nie przynoszą skutku, a jedynie wyciągają pieniądze z naszego portfela. Jeśli szukasz tanich rozwiązań, przygotuj domowe odstraszacze na mrówki.

Wysoka temperatura sprawia, że w budynkach i w ogrodach coraz częściej można zauważyć różnego rodzaju szkodniki. Do najpopularniejszych należą mrówki, które potrafią wejść nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także do mieszkań w blokach. W poszukiwaniu chłodu i pożywienia gromadzą się w różnych zakamarkach, a pozbycie się ich nierzadko graniczy z cudem. Jeśli nie chcesz wydawać majątku na chemiczne preparaty ze sklepu, wypróbuj kilka prostych domowych trików. Są nie tylko tanie, ale i niezwykle skuteczne.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Czego nie lubią mrówki? Czy ocet jest dobry na mrówki?

Choć mrówki są nieszkodliwe i na ogół bardzo pożyteczne, to nie każdy chciałby je gościć w swoim domu. Potrafią zalęgnąć się w szafkach kuchennych i produktach spożywczych, przez co wiele jedzenia trafia do kosza, To duży problem, dlatego gdy tylko zobaczymy te niepozorne owady, trzeba zacząć działać od razu. Nie musisz jednak w tym celu pędzić do sklepu po preparaty na mrówki. Wystarczy przygotować kilka domowych odstraszaczy. Do przygotowania takiej mieszanki będziesz potrzebować octu. Zmieszaj go z wodą w proporcji 1:1, następnie przelej do butelki z atomizerem i spryskaj miejsca, w których najczęściej widujesz owady. Ostry i nieprzyjemny zapach sprawi, że szybko wyprowadzą się z tego miejsca i będą omijać je szerokim łukiem. Ocet możesz też zastąpić sokiem z cytryny. Mrówki również go nie cierpią, a dla człowieka tez zapach będzie nieco przyjemniejszy.

Co jest dobre na zwalczanie mrówek? Ta substancja to sprawdzony sposób na pozbycie się owadów

Spryskanie ścieżek, którymi kroczą mrówki nie jest jedyną drogą do sukcesu. Najważniejszy etap w usuwaniu szkodników to zlokalizowanie gniazda, w którym przebywa królowa. To właśnie dla niej mrówki przemierzają długie drogi w poszukiwaniu jedzenia, dlatego jeśli pozbędziemy się źródła, pozostałe owady szybko znikną. Jak to zrobić? Najprościej prześledzić ścieżki mrówek i sprawdzić, skąd wychodzą. Zwykle są to uszczelki w oknach i drzwiach lub niepozorne dziury w ścianach. Jeśli samodzielnie nie możesz dostać się do gniazda, przygotuj pułapkę z boraksu, czyli białej substancji często wykorzystywanej podczas sprzątania. Wystarczy, że zmieszasz 3/4 szklanki wody, pół szklanki cukru i łyżkę boraksu. Całość gotujemy chwilę na kuchence, następnie czekamy, aż mieszanka ostygnie i przybierze formę galaretki. Teraz wystarczy rozłożyć porcje takiej substancji na kawałkach tektury i rozmieścić je w różnych częściach mieszkania. Słodycz zwabi mrówki, które będą chciały przenieść galaretkę do królowej. W ten sposób zaniosą jej trującą substancję, która skutecznie rozprawi się z całym gniazdem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.