Flightradar - poznaj bardzo przydatne narzędzie do śledzenia ruchu samolotów!

Flightradar - czym jest? Kto z niego korzysta? Aplikacja służąca do śledzenia ruchu samolotów zyskuje coraz więcej użytkowników!

Flightradar - co to takiego?

Flightradar24 to serwis komputerowy, który pozwala śledzić w czasie rzeczywistym loty samolotów. Do skorzystania z niego nie są potrzebne żadne specjalne urządzenia, a wystarczy laptop lub inny sprzęt połączony z internetem i numer lotu. Tylko te dane wystarczą, aby zobaczyć, gdzie znajduje się większość jednostek latających - zwłaszcza jeśli chodzi o loty cywilne. Flightradar24 został założony w 2004 r. i dostępny jest przez stronę internetową, ale też na urządzeniach przez aplikację.

Jakie informacje podaje radar samolotów?

Serwis Flightradar24 korzysta z różnych źródeł informacji. Dzięki takiemu urządzeniu, jak radar samolotów, można uzyskać wiadomości o:

  • trasie określonego samolotu,
  • miejscu, w którym rozpoczął lot
  • o jego docelowym miejscu lądowania,
  • numerze lotu,
  • typie statku powietrznego,
  • pozycji,
  • kierunku lotu, 
  • prędkości,
  • nazwie radaru, pozycji i wysokości.

Informacje te są jawne, co pozwala z łatwością je otrzymać. Można obserwować jakąś ilość samolotów w powietrzu, ale można też wybrać ikonkę, dzięki której można zobaczyć trasę jednego, konkretnego samolotu. Czasem dostępne są też informacje dotyczące panującej w danym momencie, pogody.

Czy flight tracker to to samo co flightradar i jak z niego korzystać??

Zasadniczo tak - potocznie używa się różnych zamienników nazwy Flightradar24, ale chodzi o ten sam serwis czy aplikację. Umiejętność korzystania z niej pozwala nie stresować się np. trwającą podróżą osób bliskich i ze spokojem obserwować, gdzie aktualnie się znajdują. W celu skorzystania z flight trackera wystarczy na mapie wpisać nr lotu, by zobaczyć konkretny samolot. Oprócz tego, że widać jest wtedy, gdzie aktualnie znajduje się maszyna, można też przeczytać właśnie wszystkie informacje jej dotyczące - łącznie z dokładnym czasem jej lądowania. Korzystanie z serwisu czy samej aplikacji jest w zasadzie intuicyjne co sprawia, że nie powinien mieć z nią problemu nikt - bez względu na wiek, czy umiejętności korzystania z urządzeń mobilnych i narzędzi internetowych.

Samoloty - mapa i jej dostępność

Poza serwisem Flightradar24, są również inne strony internetowe, gdzie widać lecące samoloty. Mapa pokazuje wówczas miejsce ich położenia. Najczęściej jednak są to dane, które i tak pochodzą w mniejszej lub większej części właśnie od flightradar. Faktem jest jednak, że stron, na których można obserwować ruch lotniczy, jest sporo.

Zobacz też: Niemcy. Najpierw paraliż Berlina, teraz strajk na lotnisku w Düsseldorfie. Odwołano część lotów

Więcej o:
Copyright © Agora SA