OnlyFans: co to za portal? Jakie treści można tam znaleźć? Dowiedz się, czemu zyskał popularność

OnlyFans co to takiego można dowiedzieć się szperając w sieci. Aplikacja zyskuje sobie coraz większe grono odiorców. Jakie treści można w niej znaleźć? Dla kogo jest przeznaczona? Przekonaj się sam!

OnlyFans - co to właściwie jest?

OnlyFans co to jest wiedzą najlepiej mieszkańcy Wysp Brytyjskich, gdzie powstał ten pomysł. Jest to bowiem brytyjska sieć społecznościowa, która działa podobnie jak Instagram czy Facebook, jednakże znacząco się od nich różni. Można tam udostępniać wiele materiałów w postaci m.in. zdjęć, filmów oraz transmisji na żywo. Możliwe jest też zamieszczanie treści, za które uiszczana jest opłata i udostępniane są tylko zarejestrowanym użytkownikom. Właścicielem portalu jest Fenix International Limite, a serwis wystartował w 2016 r. Popularność serwisu wzrosła przez branże pornograficzną, co jednak od października 2021 r. miało być ograniczone do aktów erotycznych. Zamieszczanie treści tego rodzaju budziło bowiem liczne zastrzeżenia.

Co to jest OF? Informacja ważna dla rodziców!

Co to jest OF? To skrót od nazwy OnlyFans - portalu, który, jak już wspomniano, pozwala na zamieszczanie w zasadzie każdego rodzaju treści. Z tego też powodu jest on przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych, co wynika z treści samego regulaminu. Oczywiście nieletnie osoby wielokrotnie zakładały konta podając się za dużo starsze, co jednak podobno bardzo szybko udaje się ustalić i zablokować. Serwis przeznaczony jest dla osób powyżej 18. roku życia, ale nie da się całkiem kontrolować dzieci. Dlatego przede wszystkim ważne jest, by z nimi rozmawiać i tłumaczyć, co jest dobre i jakie są zagrożenia w sieci. Są również możliwości korzystania z tzw. kontroli rodzicielskiej, czyli programów, które ułatwiają sprawdzenie, co nasze dzieci robią w internecie. Jednakże nie zastąpi to szczerej rozmowy z pociechą.

OnlyFans: aplikacja na telefon

Portal zyskał już ogromną popularność przede wszystkim właśnie dlatego, że można tam zamieszczać również treści płatne. Bardzo często w dzisiejszych czasach korzysta się z telefonów, a nie tylko z komputerów, na których można tak samo pisać, odtwarzać filmy, przeglądać strony i wiele więcej. Dlatego też OnlyFans i aplikacja na telefon są również dostępne. Warto o tym pamiętać również w odniesieniu do dzieci, które posiadają telefony komórkowe z dostępem do internetu.

Popularny serwis OnlyFans - jak działa?

OnlyFans jak działa? Nie da się po prostu zalogować i przeglądać dostępne tam zdjęcia czy filmy. Należy dokonać płatnej subskrypcji wybranego konta, autora, by móc oglądać zamieszczane przez niego, materiały. Portal ten był też idealnym miejscem w okresie największego lockdownu spowodowanego pandemią, albowiem wszystkie osoby, które prowadzą życie publiczne, musiały przenieść swoją pracę do internetu. Dotyczyło to np. komików, artystów, kucharzy, sportowców. Dzięki odpłatności platformy, możliwe było też zarabianie pieniędzy. Niestety w związku z tym, że akceptowane są tam w zasadzie wszystkie treści, pojawiły się też kontrowersyjne, których zamieszczanie budziło wątpliwości etyczne.

OnlyFans: zarobki. Czy i jak da się zarabiać na platformie?

Jest wiele mitów dotyczących wysokości otrzymywanych pieniędzy, ale to, co jest pewne to to, że rzeczywiście możliwe są na OnlyFans zarobki i to często dość wysokie. Średnio ocenia się, że można otrzymać ok. 150 dolarów, czyli po przeliczeniu na złotówki ok. 700 - 800 zł, a wystarczy do tego zaledwie do 15 subskrybentów. Niewielki procent twórców, którzy mają konta na OnlyFans, i którzy z zamieszczanych tam treści zrobili swoją prawdziwą pracę, udostępniając tam materiały, które nie są dostępne nigdzie indziej, potrafią zarobić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co prawda wymaga to ogromnego zaangażowania i oryginalności pomysłów, jednakże jest to możliwe. Spore kwoty pozwalają też zarabiać treści erotyczne, gdzie o subskrybentów nietrudno.

OnlyFans Polska - czyli konta polskich celebrytów

Z tego miejsca korzysta wielu artystów, twórców i influencerów z uwagi na proste zasady finansowania określone na OnlyFans. Polska posiada również sporą rzeszę swoich gwiazd, które zamieszczają w serwisie swoje materiały. Odnalezienie takich kont nie jest trudne, a po opłaceniu subskrypcji można zyskać dostęp do unikatowych materiałów w postaci, np. nagrań zza kulis czy prywatnych materiałów.

Zobacz też: Klaudia Kołodziejczyk zdradziła, ile zarabia na OnlyFans. Stawka przyprawia o zawrót głowy [KOŁO PLOTKA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA