Owiń stopę folią aluminiową. Ten prosty i tani trik pomoże ci rozwiązać niejeden problem

Folia aluminiowa to produkt, który ma szerokie zastosowanie w kuchni. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne miejsce, gdzie można ją wykorzystać. Dlaczego warto owinąć stopę folią aluminiową? Wyjaśniamy, z jakimi problemami można sobie poradzić w ten sposób.

Folia aluminiowa znajduje szerokie zastosowanie ze względu na swoje szczególne właściwości. Jeśli jeszcze tego nie wiesz lub umknęło to z twojej pamięci, przypominamy, że strona błyszcząca folii izoluje ciepło, a strona matowa działa odwrotnie. Wybór odpowiedniej strony ma bardzo duże znaczenie przy gotowaniu lub przechowywaniu żywności, ale izolujące właściwości sreberka mogą mieć również dobry wpływ na stopy i nie tylko.

Zobacz wideo Drętwienie kończyn - błaha dolegliwość czy choroba?

Szukasz domowych trików? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dlaczego warto owinąć stopy folią aluminiową? Zapomnij o zimnych stopach raz na zawsze

Metodę owijania stóp folią niewątpliwie pokochają osoby, które często zmagają się z problem zimnych stóp. Najczęściej dotyka on nas jesienią lub zimą, choć w niektórych przypadkach stopy mogą marznąć nawet latem. Jeśli grube skarpety i koce to dla ciebie za mało, koniecznie musisz wypróbować folię aluminiową. Pamiętaj przy tym, aby błyszczącą stronę sreberka skierować do wewnątrz. Stopy przed owinięciem warto też nasmarować kremem.

Co więcej, folię można wykorzystać również przy zwykłych zabiegach pielęgnacyjnych stóp, nawet jeśli nie dotyczy nas problem zimna. Dzięki podwyższonej temperaturze stworzonej przez sreberko zastosowany krem lepiej się wchłonie w skórę, więc stopy będą idealnie nawilżone i miękkie, a do tego odprężone po ciężkim dniu pracy. Jest to zatem dobra propozycja na wolny wieczór.

Folia aluminiowa na ból stawów. Poznaj zbawienny wpływ ciepła

W sposób podobny do metody stosowanej na stopy folię można wykorzystać na ból stawów. W tym przypadku zamiast kremu nawilżającego lepiej sprawdzi się maść przeciwbólowa. Niemniej to właśnie sreberko przyspieszy jej wchłanianie, co zarazem oznaczać będzie jej lepsze działanie. Samo ciepło będzie stanowić też dodatkowy czynnik łagodzący ból. Pamiętaj jednak, że niezależnie od powodów użycia folii aluminiowej, sreberko na wybranej części ciała nie powinno być trzymane zbyt długo. Godzina zabiegu będzie optymalna. Związane to jest z odcięciem dopływu świeżego powietrza, co mogłoby po dłuższym czasie sprzyjać rozwojowi grzybicy.

Więcej o: