Netflix: pakiety, ceny, przydatne informacje. Jak wykorzystać tajne kody Netflixa?

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Ogromną popularność zyskała też w Polsce. Co warto wiedzieć o pakietach i cenach? Podpowiadamy.

Netflix na polskim rynku

Netflix na stałe zadomowił się na polskim rynku usług streamingowych - jego nazwa stała się wręcz synonimem takich platform. Chociaż dawniej jego udziały były wyższe, to także obecnie platforma ma bardzo wielu stałych abonentów. Zgodnie z danymi na ostatni kwartał 2022 r. to Netflix miał aż 34 proc. udziałów na polskim rynku usług streamingowych. W tyle pozostawił HBO Max (13 proc.), Prime Video (11 proc.) i Player.pl (10 proc.). Bardzo duża oferta materiałów sprawia, że platforma jest szczególnie często wybierana przez polskich widzów.

Warto przy tym zaznaczyć, że oferta Netflixa na polski rynek jest mocno spersonalizowana pod kątem rodzimego odbiorcy. W 2023 r. platforma pokaże 12 polskich produkcji. 9 spośród nich to filmy, zaś 3 stanowić będą seriale. 

Netflix - cena od 29 zł za miesiąc

Jaka jest cena Netflixa w 2023 roku? Koszt usług w innych krajach często drożał wraz z początkiem obecnego roku. Tak działo się m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W Polsce nie było podwyżek, ale nie ma pewności, że stan ten utrzyma się w kolejnych miesiącach. Obecnie za korzystanie z Netflixa trzeba zapłacić od 29 zł za miesiąc. To koszt porównywalny do tego, który trzeba ponieść w przypadku użytkowania konkurencyjnych platform.

Zobacz wideo "Wiedźmin" - zwiastun 3. sezonu

Netflix - pakiety

Jakie pakiety w Netflixie dostępne są w 2023 roku? Każdy z nich daje użytkownikowi nieco inne uprawnienia. Oczywiście najwięcej możliwości mają osoby, które zdecydowały się na droższe oferty. Co do zasady Netflix oferuje:

  • pakiet podstawowy za 29 zł na miesiąc - jakość obrazu 720 p HD, możliwość oglądania na jednym ekranie, brak obsługi HDR, brak dźwięku przestrzennego, treści pobierane na jednym urządzeniu;
  • pakiet standardowy za 43 zł na miesiąc - Full HD 1080 p, dwa ekrany jednocześnie, brak obsługi HDR, brak dźwięku przestrzennego, treści pobierane na dwa urządzenia;
  • pakiet premium za 60 zł na miesiąc - ultra HD 4K, możliwość oglądania na czterech ekranach równocześnie, obsługa HDR, dźwięk przestrzenny, możliwość pobierania treści na sześć urządzeń jednocześnie.

Warto dodać, że biblioteka filmów i seriali jest w każdym z pakietów taka sama.

Tajne kody Netflix

Czym są tajne kody Netflixa? Platforma oferuje bardzo bogatą bibliotekę filmów i seriali. Niestety, nawigacja wśród tak dużej liczby materiałów bywa trudna. Dlatego właśnie pomocne mogą być tajne kody Netflixa. Początkowo faktycznie nie były podawane do wiadomości, ale obecnie można je sprawdzić na anglojęzycznej stronie. To ciągi cyfr, które umożliwiają szybkie dotarcie do konkretnych kategorii. 

Netflix Party, czyli wspólne oglądanie na odległość

Wśród ciekawych możliwości omawianej platformy warto wskazać wtyczkę Netflix Party. Dodatkowa funkcjonalność pozwala na oglądanie materiałów dostępnych na platformie na odległość. Opcja taka dostępna jest jednak wyłącznie w przeglądarce Google Chrome. 

Zobacz też: "Emily w Paryżu" - sezon 3 już dostępny. Kiedy kolejna część popularnej serii? Sprawdzamy

Więcej o:
Copyright © Agora SA