Życzenia na Dzień Dziecka. Sprawdź propozycje życzeń na ten wyjątkowy dzień

Życzenia na Dzień Dziecka to jedne z najbardziej wzruszających i szczerych życzeń składanych w ciągu roku. Dzień Dziecka to święto obchodzone na całym świecie, choć nie wszędzie celebrowane jest tego samego dnia.

Życzenia na Dzień Dziecka? Skąd się wzięła ta tradycja? Tradycja obchodzenia święta wszystkich dzieci sięga 1954 r., kiedy to Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Dziecka w celu propagowania i poszanowania praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca i jest jednym z tych dni w kalendarzu, na które wszyscy czekają z niecierpliwością. Jest to, można powiedzieć, święto uniwersalne, ponieważ obchodzimy je zarówno z pozycji dorosłego, jak i dziecka. Ważne w tym dniu są nie tylko upominki, na które czekają zwłaszcza najmłodsi, ale też słowa i gesty płynące prosto z serca. Sposób składania życzeń również ma istotne znaczenie. Zależnie od wieku dziecka, może przybrać różną formę, nie tylko słowną. Jakie życzenia złożyć pociechom dużym i małym, aby wywołać na ich twarzach promienny uśmiech i radość? Sprawdź nasze propozycje. 

Życzenia na Dzień Dziecka graficzne — zaczerpnięte z internetu i nie tylko

Życzenia na Dzień Dziecka graficzne to jedna z najbardziej popularnych form składania życzeń w dzisiejszych czasach. Internet oferuje wiele gotowych szablonów i propozycji, z których można swobodnie skorzystać. Cieszą oko i zachwycają różnorodnością. Dla najmłodszych ciekawe będą na pewno grafiki z ulubionymi bohaterami z bajek czy książek. Jest wiele propozycji dla chłopców i dziewczynek. Formą graficznego złożenia życzeń z okazji Dnia Dziecka, mogą być również kartki okolicznościowe. Oprócz gotowych, nadrukowanych życzeń, można wpisać kilka słów od siebie. W przyszłości na pewno takie karnety okolicznościowe będą fajną pamiątką z okresu dzieciństwa. A co powiecie na własny projekt? Może uśmiech na twarzy dorosłego dziecka wywoła jego zdjęcie z okresu dzieciństwa z dołączonymi życzeniami? Forma nieco z humorem, ale mogącą przywołać wspomnienia i smak beztroskiego dzieciństwa. Miły powrót do przeszłości dla obu stron.  

Zobacz wideo Obłędnie czekoladowe babeczki na Dzień Dziecka

Krótkie życzenia na Dzień Dziecka, bo nie liczy się ilość a jakość. Propozycje dla najmłodszych 

Krótkie życzenia na Dzień Dziecka mogą przybrać różną formę. Nie o ilość słów przecież chodzi, a o ich przekaz i wartości, jakie się w nich kryją. Ważne jest, aby płynęły prosto z serca. Życzenia na Dzień Dziecka można złożyć w formie krótkiej rymowanki. Jest to ciekawa propozycja dla najmłodszych pociech. Zabawne rymy i skojarzenia na pewno wywołają radość na twarzach maluchów. Może dasz się ponieść wyobraźni i ułożysz krótki wierszyk, którego bohaterem będzie Twoje dziecko? Propozycja oryginalna, która na pewno na długo pozostanie w pamięci malca, zaś kreatywność rodziców będzie powodem do dumy. 

Wzruszające życzenia na Dzień Dziecka dla nieco starszych pociech 

Wzruszające życzenia na dzień dziecka to te, które wywołują wiele emocji i płyną prosto z serca. Są dobrą propozycją dla osób wrażliwych, które lubią uronić łezkę ze szczęścia oraz cenią poczucie bliskości i więzi. Życzenia na Dzień Dziecka wywołujące wzruszenie? Nie muszą być to tylko słowa. Mogą przybrać formę np. albumu czy filmiku z zarejestrowanymi najważniejszymi wydarzeniami z życia dziecka. Narodziny, rodzinne imprezy okolicznościowe, ważne wydarzenia z życia szkolnego. Taka forma powrotu do najistotniejszych bądź przełomowych momentów w życiu, na pewno wywoła wzruszenie i przywoła miłe wspomnienia. Ciekawa propozycja życzeń z okazji Dnia Dziecka dla pociech wkraczających w dorosłość i trochę starszych. 

Mądre życzenia na Dzień Dziecka niezależnie od wieku 

Mądre życzenia na Dzień Dziecka są uniwersalne i wartościowe niezależnie od wieku. Na pewno wywołają uśmiech na ustach osób nimi obdarowanych. Mądre życzenia, niezależnie od tego, z jakiej okazji są składane, odwołują się do wartości ponadczasowych. Wiara, miłość, radość, siła, odwaga, zdrowie, szczęście, pomyślność — są to wartości, których życzymy osobom w każdym wieku. Spełnienie marzeń, pomyślność w życiu zawodowym, powodzenie w szkole, otaczanie się życzliwymi ludźmi, uśmiech na twarzy — to wartości pożądane przez każdego. Takie życzenia nie muszą przybierać formy rymowanki czy wierszyka, ale ważne jest, aby były szczere i płynące prosto z serca. I na koniec klasyczne "i wszystkiego, czego sam sobie życzysz" jako podsumowanie i podkreślenie, że obdarowane życzeniami osoby są dla nas ważne i życzymy im wszystkiego najlepszego.

Zobacz też: Zabawy na Dzień Dziecka - 16 oryginalnych pomysłów dla małych i dużych

Więcej o:
Copyright © Agora SA