Ulubione kwiaty Króla Karola III możesz mieć w swoim ogrodzie. Są banalne w uprawie i robią wrażenie

Ostróżki to kwiaty, które mogą dodać elegancji i królewskiego szyku do twojego ogrodu. Jeżeli chcesz się cieszyć ich widokiem, warto znać zasady pielęgnacji tych majestatycznych kwiatów. Dzięki tym wskazówkom, będziesz się cieszyć tą rośliną na długo.

Król Karol III znany jest z miłości do roślin i ekologii. Jakiś czas temu na królewskim Twitterze pojawił się wpis dotyczący ukochanych roślin króla. Jeżeli zafascynowały cię te rośliny, warto wiedzieć, jak je pielęgnować. 

Zobacz wideo Król Karol III spotkał się z prezydentem Zełenskim

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Król Karol III słynie z zamiłowania do kwiatów. Jego ulubionymi są ostróżki 

Jeszcze zanim został Królem, było wiadomo, że jest miłośnikiem zwierząt i roślin. Często lubi się fotografować w otoczeniu roślin, pielęgnowanych Clarence House. Wspominał też, że lubi rozmawiać i słuchać roślin. Jednak w jego ulubionymi roślinami są właśnie ostróżki. Dostojne i majestatyczne rośliny. 

Cudowne, wspaniale dobrane ostróżki, z nienaganną postawą i pięknie pogrupowane, zajmują honorowe miejsce w moim botanicznym sercu

- napisała osoba prowadząca królewskiego Twittera.

Jak pielęgnować ostróżki? Są to dość wymagające rośliny 

Jeżeli zainspirował cię Król Karol III swoim zamiłowaniem do ostróżek i planujesz wziąć pod uwagę uprawy tych roślin w swoim ogrodzie, musisz wiedzieć, że rośliny te mają dość specyficzne wymagania, więc warto uzbroić się w cierpliwość i dobrze się do tego przygotować. Cały wysiłek, który włożysz w ich pielęgnację, wynagrodzą ci późniejsze przepiękne kwiaty. Podstawowe zasady dbania o ostróżkę: 

  • Stanowisko - kochają pełne słońce, choć nie lubią zbyt wysokich temperatur. Wolą nieco chłodniejszy klimat a glebę wilgotną. Stanowisko powinno być przede wszystkim osłonięte od wiatru. 
  • Gleba - nie powinna być zbyt ciężka. Warto również zadbać o odpowiednie użyźnianie gleby, przed sadzeniem, warto podsypać kompostownikiem, lub obornikiem.  
  • Podlewanie - ziemia nie powinna być zbyt sucha. Należy sprawdzać co kilka dni, czy nie brakuje roślinie wody. Podczas wysokich upałów można robić kontrolę nawet codziennie. 
  • Przycinanie - ograniczenie pędów kwiatowych do pięciu, u młodszych do trzech sprawi, że roślina nie będzie przeciążona kwiatami, stanie się mocniejsza, będzie lepiej kwitła oraz dłużej będzie się pięknie prezentować w ogrodzie. 
  • Podpora - przez długie i cienkie łodygi, a duże i ciężkie kwiaty roślina jest narażona na złamania. Dlatego warto podeprzeć ją, np. kratką do pomidorów. 
Więcej o: