Turmalin - jeden z cennych, słonecznych kamieni szlachetnych. Poznaj jego typy, cechy i właściwości

Turmalin zalicza się do kamieni szlachetnych, często wykorzystywanych przez ezoteryków. Sprawdź, jakie przypisuje się mu właściwości, a także dowiedz się, pod jakimi postaciami może występować.

Turmalin czarny i arbuzowy – co to za kamienie?

Czym jest turmalin? Czarny i arbuzowy kamień, o którym możesz często usłyszeć, to minerał, który zalicza się do krzemianów. Jego nazwa wzięła się od słowa "turmali" pochodzenia syngaleskiego, które oznacza "zdolność przyciągania", choć niektórzy uważają, że tłumaczy się je jako "wielobarwny". Choć najbardziej znanymi typami turmalinu są turmalin czarny i arbuzowy, kamień ten może występować w bardzo różnych odcieniach: rozpoczynając od bezbarwnych, przechodząc przez różowe, aż do zielonych.

Aktualnie turmalin można wydobywać na terenie Brazylii oraz w Tanzanii, Kenii oraz Nigerii. Można go ponadto napotkać w Afganistanie, niektórych stanach USA, na Sri Lance,  jak również w Finlandii czy w Rosji. Turmalin można znaleźć także w Polsce: w naszym kraju występuje najpopularniejsza odmiana tego kamienia, czarna i można ją wydobyć na Dolnym Śląsku.

Turmalin: właściwości

Jak działają turmaliny? Właściwości tych kamieni określa się jako magiczne, dlatego też po te minerały sięga tyle osób. Jako kamień słoneczny, turmalin ma przyciągać przyjaźń i wszelkiego rodzaju pozytywne inspiracje, sam zaś staje się źródłem dobrej energii. Dzięki niemu można odzyskać utraconą równowagę psychiczną oraz zadbać o zdrowie. Zgodnie z różnorodnymi przesłankami, posiada moc oczyszczania, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

Turmalin może pomóc zasnąć, a zarazem dodać pewności siebie w sytuacji stresowej. Niekiedy ryzykuje się też stwierdzenie, że może obniżać gorączkę, koić powstałe oparzenia czy pozytywnie wpływać na wszelkie choroby dróg oddechowych. Może też w krótkim czasie usunąć negatywne emocje z organizmu. Okazuje się przydatny dla osób spod znaków Byka, Wagi, Skorpiona oraz Koziorożca.

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Czarny turmalin – najpopularniejszy typ. Cechy turmalinu

Najbardziej pospolitym rodzajem turmalinu jest czarny turmalin. Właściwości tego kamienia są uznawane za szczególne, a doceniają je osoby interesujące się ezoteryką. Moc tego kamienia określa się jako niebywale potężną, Jako kamień ochronny, zabezpiecza tego, kto go nosi, przed wampirami energetycznymi. Przyda się zarówno jako pojedynczy kamień wiązany na szyi, jak i dowolny element biżuterii. Chroni przed toksycznymi ludźmi oraz ich atakami psychicznymi. 

Turmalin arbuzowy

Turmaliny arbuzowe są znacznie rzadszymi okazami niż te czarne. Jeśli chodzi o ich moc i możliwości, podnoszą pewność siebie, pozwalając uwierzyć we własne siły. Z ich pomocą codzienne życie staje się znośniejsze. Ponadto, uczą miłości do siebie, a także pokazują, w jaki sposób należy przyjmować miłość ofiarowywaną przez inne osoby.

Turmalin arbuzowy, dzięki jego właściwościom wyciszającym, będzie dobry dla każdego, kto zmaga się z cierpieniem bądź ma skłonności do histeryzowania.

Zobacz też: Hematyt - minerał pospolity o niezwykłych właściwościach [znaczenie, działanie]

Więcej o:
Copyright © Agora SA