Linia życia na dłoni - dowiedz się, gdzie się znajduje i co można z niej odczytać

Linia życia na dłoni każdego człowieka ma charakter unikatowy, podobnie jak linie papilarne. Na podstawie linii życia, zgodnie ze starożytną sztuką odczytywania z dłoni, czyli chiromancją, można określić los człowieka i jego charakter, a także uzyskać informacje odnoszące się do różnych aspektów jego życia.

Linia życia - ręka prawdę Ci powie? 

Linia życia na dłoni to jedna z wielu linii, które da się zaobserwować po wewnętrznej stronie dłoni każdego człowieka. Gdzie znajduje się linia życia? Ręka ludzka składa się z unikatowych i niepowtarzalnych fałdów i zagłębień, których obecność wiąże się z aspektem praktycznym. Ręką wykonujemy zdecydowaną większość czynności życia codziennego. Dzięki owym fałdom i zgłębieniom tworzącym m.in. linię życia na dłoni możliwe jest swobodnie korzystanie z dłoni każdego dnia, bez konieczności nadmiernej eksploatacji mięśni, które się na nią składają.

Chiromancja, czyli starożytna sztuka odczytywania z dłoni postrzega linie życia i inne linie na ręce człowieka również w innym aspekcie. Zgodnie z nią, analizując linie życia na dłoni każdego człowieka, możliwe jest określenie jego losu oraz odczytanie informacji o charakterze danej osoby. W czasach starożytnych sztuka chiromancji była traktowana bardzo poważnie — do tego stopnia, że wykładano ją na uniwersytetach i w oparciu o nią podejmowano ważne decyzje polityczne. W ciągu wieków stopniowo traciła na popularności i znaczeniu, a z czasem została zakazana. W dzisiejszych czasach wróżenie z dłoni często traktowane jest jako rozrywka i zabawa, chociaż zwolenników chiromancji nie brakuje. Czego zatem można się dowiedzieć m.in. z linii życia na dłoni?

Linie: życia, serca, pieniędzy, głowy i małżeństwa 

Poszczególne linie — życia, serca, pieniędzy, głowy i małżeństwa odnoszą się do różnych aspektów życia człowieka i odpowiadają różnym cechom. Zgodnie ze sztuką chiromancji, z dłoni można wyczytać charakter człowieka i jego przeznaczenie. Gdzie znajdują się poszczególne linie i co obrazują?

  • linia życia — jest to łuk biegnący między kciukiem a palcem wskazującym. Można z niej wyczytać stan zdrowia oraz witalność
  • linia serca — swój początek ma między palcem wskazującym a środkowym. Można z niej wyczytać informacje o emocjach i stopniu wrażliwości danej osoby
  • linia pieniędzy (losu) - biegnie od nadgarstka do środkowego palca, ale nie u każdego jest wyraźnie widoczna. Wiąże się z karierą i majątkiem
  • linia głowy — biegnie obok linii życia, przecinając dłoń w poprzek. Znajdują się na niej informacje o wrodzonych talentach oraz inteligencji
  • linia małżeństwa — jest to krótka linia znajdująca się między małym palcem a linią serca. Obrazuje stan związków miłosnych i ich trwałość.
Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Krótka linia życia — o czym świadczy?

Wydawać by się mogło, że krótka linia życia na dłoni może zwiastować krótkie życie. Czy rzeczywiście tak jest? Zgodnie ze sztuką wróżenia z dłoni, nie jest to właściwa interpretacja. To, czy na naszej dłoni możemy dostrzec krótką linię życia, nie ma przełożenia na to, że życie również będzie krótkie. Bardziej liczy się sam wygląd linii życia na dłoni i na nim skupiają się osoby, które z niej wróżą. Czego zatem można się dowiedzieć, analizując linię życia na dłoni?

Linia życia na ręce — jak interpretować jej wygląd? 

Linia życia na ręce budzi zazwyczaj najwięcej emocji i zainteresowania wśród osób, które wierzą, że z dłoni mogą wyczytać swój los. Jak już wiemy — jej długość nie świadczy o długości życia, a ważniejsza jest interpretacja jej wyglądu. Mocno zarysowana i widoczna linia życia na dłoni oznacza osobę pełną energii życiowej. Przerywana linia życia może być sygnałem kryzysów i osłabienia. Jeżeli Twoja linia życia jest delikatna, to według sztuki wróżenia z dłoni oznacza, że jesteś osobą spokojną i cechuje Cię introwertyzm. Niekiedy poniżej linii życia na dłoni znajduje się także druga, krótka linia, określana jako linia Marsa lub linia Anioła Stróża. Posiada ją niewiele osób, a zgodnie ze sztuką chiromancji, oznacza ona, że jesteś osobą objętą szczególną ochroną i szczęściem. 

Linie życia na ręce — z której ręki wróżyć? 

Czy ma znaczenie dłoń, z której odczytujemy linie życia na ręce? Okazuje się, że tak. Już od czasów starożytnych sztuka chiromancji nadawała określone znaczenie poszczególnymi dłoniom. Lewa ręka obrazuje los człowieka i jego przeznaczenie. Odczytać z niej można te wydarzenia, na które człowiek nie ma wpływu. Prawa dłoń z kolei bywa nazywana dłonią wolnej woli. Odczytać z niej można to, jakich człowiek dokonuje wyborów, jaką prezentuje postawę i sposób działania. Przy wróżeniu z dłoni znaczenie ma jednak przede wszystkim to, która ręka jest dominującą. Jeżeli jesteś osobą praworęczną, właściwe dla Ciebie będą powyższe odczyty. W przypadku osób leworęcznych odpowiednia jest odwrotna interpretacja linii życia na dłoni.

Zobacz też: Tajemnicza i bardzo rzadka linia na dłoni. Posiadają ją niezwykłe osoby

Więcej o: