Filmy z Melem Gibsonem. Najbardziej znane produkcje z udziałem aktora

Filmy z Melem Gibsonem już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i biją rekordy oglądalności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Mel Gibson to jeden z najlepszych aktorów w Hollywood. Gwiazdor ma na swoim koncie także kilka udanych produkcji, w których był reżyserem. Przekonaj się, czy znasz wszystkie filmy, w których grał Mel Gibson.

Mel Gibson. Filmy i produkcje znane na całym świecie. Tytuły, które przyniosły aktorowi sławę

Mel Gibson i filmy, w których aktor się pojawiał, zawsze wzbudzały wiele emocji i zainteresowania. Niezależnie od roli, w jaką wcielał się Mel Gibson, zawsze świetnie sobie radził. Oto przegląd produkcji, dzięki którym Mel Gibson bez wątpienia wpisał się w historię kina. 

  • Seria "Mad Max" (1979 – 1985) – aktor pojawił się w 3 seriach słynnego filmu o byłym policjancie Maksie, gdzie odgrywał główną rolę. Film stał się klasykiem kina post – apokaliptycznego, a Mel Gibson osiągnął dzięki niemu międzynarodową sławę i zasłynął w Hollywood.
  • "Zabójcza Broń" (1987) – film akcji, który stał się klasykiem lat 80. Mel Gibson wcielał się w nim w postać detektywa Martina Riggsa, który zajmował się sprawą zabójstwa pewnej młodej kobiety. Obok Mela Gibsona na ekranie pojawił się także Danny Glover, który odgrywał rolę partnera słynnego detektywa.
  • "Braveheart. Waleczne Serce" (1994) – Mel Gibson wcielił się w postać głównego bohatera Williama Wallace’a, a ponadto był reżyserem filmu. Akcja dramatu toczyła się w XIII – wiecznej Szkocji i opowiadała o losach Williama Wallace’a, który rozpoczął walkę z okupantem po tym jak stracił żonę z rąk angielskich żołnierzy. Warto przypomnieć, że produkcja była nominowana do Oscara w 5 kategoriach, i że otrzymała wszystkie możliwe statuetki, a w tym także tytuł najlepszego filmu oraz najlepszego reżysera.
Zobacz wideo Sądny dzień na planie "Pasji" Mela Gibsona. Niepokojące wypadki na planie
  • "Czego pragną kobiety" (2000) – film, który stanowi delikatną odmianę w porównaniu z poprzednimi produkcjami. Mel Gibson odgrywał rolę Nicka Marshalla, który po wypadku otrzymał zaskakującą moc, dzięki której zaczyna słyszeć myśli kobiet.
  • "Patriota" (2000) – film kostiumowy i bardzo widowiskowy. Kolejna produkcja o tematyce wojennej. Benjamin Martin, w którego postać wcielał się Mel Gibson jako weteran wojny francusko – indiańskiej zmuszony jest dokonać wyboru czy wyruszyć na wojnę z Anglikami, czy zostać w domu i ochraniać swoją rodzinę.
  • "Byliśmy żołnierzami" (2002) – film, który można przypisać do kategorii mocnego kina. Mel Gibson pojawił się w nim jako podpułkownik Hal Moore, który dowodził 400 amerykańskimi żołnierzami.
  • "Pasja" (2004) – film, który ukazuje ostatnie 12 godzin życia Jezusa z Nazaretu. Reżyserem "Pasji" jest Mel Gibson. Pomimo że tematyka filmu nie należy do łatwych, prostych i przyjemnych Mel Gibson doskonale poradził sobie w roli reżysera i produkcja stała się bardzo popularna i chętnie oglądana. Aktor pracuje nad kontynuacją, która ma nosić tytuł "Pasja: Wskrzeszenie", a na ekranach kin ma pojawić się w 2024 roku. 

Mel Gibson – kariera i życie prywatne aktora

Mel Gibson urodził się 3 stycznia 1956 roku w Peekskill w Nowym Jorku. Jako nastolatek zamieszkał z rodziną w Sydney, gdzie ukończył szkołę średnią, a następnie rozpoczął edukację w Narodowym Instytucie Sztuki Dramatycznej. Już jako student występował na scenie teatru, a jego debiut to film "Summer City" z 1977 roku. Po udziale w tej produkcji otworzyły się drzwi do kariery Mela Gibsona, która trzeba przyznać, rozwijała się bardzo szybko. Aktor niedługo po swoim debiucie pojawił się w słynnym filmie "Mad Max", gdzie zagrał główną rolę i to w 3 seriach. W kolejnych latach jego kariera nabierała tempa, dzięki czemu aktor ma na swoim koncie wiele ciekawych ról, w których zazwyczaj wcielał się w głównych bohaterów. Aktualnie Mel Gibson znany jest jako jeden z najsłynniejszych aktorów i reżyserów na całym świecie. Stał się postacią kultową, choć oczywiście nie obyło się bez skandalów, które dotyczyły życia prywatnego, w którym oprócz sukcesów pojawiły się także nałogi i upadki. Prywatnie związany był z Robyn Moore, z którą ma 7 dzieci. Para rozwiodła się w 2009 roku, a przyczyną rozwodu był romans Mela Gibsona z rosyjską aktorką Oksaną Grigorievą. Ich związek nie trwał jednak długo, ponieważ w 2010 roku Grigoriewa złożyła wniosek sądowy o separację, którego powodem było fizyczne znęcanie się aktora nad nią. 

Zobacz też: Filmy z Sylvestrem Stallone to mocne kino akcji. Jakie tytuły warto obejrzeć? Lista filmów

Więcej o: