Filmy z Nicole Kidman są popularne na całym świecie. Który film z udziałem aktorki jest najlepszy?

Filmy z Nicole Kidman zna niemalże każdy. Nie powinno to dziwić, ponieważ aktorka ma na swoim koncie całkiem sporo kinowych hitów, które są znane na całym świecie. Nicole Kidman uznawana jest za jedną z największych gwiazd Hollywood. Jej kariera rozwijała się dość szybko, a obecnie jest bardzo cenioną i lubianą aktorką, o czym świadczyć mogą zdobyte przez nią nagrody.

Nicole Kidman: filmy, które przyniosły sławę i rozgłos aktorce  

Nicole Kidman i filmy, w których grała robią wrażenie. Dobytek filmowy aktorki jest bardzo pokaźny, a każda z ról jest na swój sposób wyjątkowa. Przedstawiamy produkcje, które uznawane są za najlepsze z udziałem słynnej gwiazdy.

  • "Gorący temat" (2019) – aktorka wcielała się w postać Gretchen Carlson, a jej partnerką była Charlize Theron. Film oparty na faktach opowiada o molestowaniu dziennikarek stacji Fox News przez jej szefa. Produkcja niejednokrotnie otrzymała wiele wyróżnień. 
  • "Za wszelką cenę" (1995) –  to właśnie za rolę Suzanne Stone Nicole Kidman otrzymała swoją pierwszą w karierze nagrodę Złotego Globa.
  • "Zabicie świętego jelenia" (2017) – film reżyserowany przez Yórgosa Lánthimosa. Opowiada o lekarzu, który za błąd popełniony przed laty musi zapłacić bardzo wysoką cenę. Partnerem Nicole Kidman był Colin Farrell, a produkcja została nagrodzona na festiwalu w Cannes.
  • "Oczy szeroko zamknięte" (1999) – film Stanleya Kubricka. Nicole Kidman grała w nim wraz z Tomem Cruisem, który jeszcze wtedy prywatnie był jej mężem. 
  • "Lion. Droga do domu" (2016) – produkcja otrzymała dwie nagrody BAFTA oraz sześć nominacji do Oscara. Nicole Kidman zagrała w filmie główną rolę, a u jej boku wystąpili Rooney Mara oraz Dev Patel. 
Zobacz wideo Co łączy Kylie Minogue, Nicole Kidman i Margot Robbie?
  • "Moulin Rouge" (2001) – musical, w którym razem z Nicole Kidman zagrał także Ewan McGregor. Dzieło zostało nagrodzone dwoma Oscarami, a ponadto otrzymał aż 6 nominacji do Oscarów w tym także za pierwszoplanową rolę Nicole Kidman. 
  • "Dogville" (2003) – słynny film Larsa Von Triera, za który otrzymał Europejską Nagrodę Filmową. Nicole Kidman grała w nim główną rolę. 
  • "Inni" (2001) – horror, w którym Nicole Kidman wcielała się w postać Grace Stewart, która mieszka w wielkim domu ze swoimi dziećmi. Po jakimś czasie kobieta dowiaduje się, że nie tylko ona i dzieci mieszkają w tym domu. Warto wspomnieć, że Nicole Kidman za tą rolę otrzymała nagrodę BAFTA oraz nominację do Złotego Globu. 
  • "Wzgórze nadziei" (2003) – piękna historia o miłości, która powstała na podstawie powieści Charlesa Fraziera. Obok Nicole Kidman w filmie możemy także zobaczyć Renée Zellweger i Jude Law. 
  • "Godziny" (2002) – Nicole Kidman wcielała się w postać Virginii Woolf, za którą aktorka otrzymała w 2003 roku swojego jedynego do tej pory Oscara. 

Nicole Kidman – kim jest słynna gwiazda Hollywood?

Nicole Kidman urodziła się w Honolulu na Hawajach 20 czerwca 1967 roku. Jej ojcem jest Anthony David Kidman, a matką Janelle Ann Kidman. Już od najmłodszych lat Nicole Kidman miała do czynienia z aktorstwem i uczęszczała na lekcje baletu. Uczyła się m.in. w St. Martin's Youth Theater, Australian Theater for Young People i Philip Street Theater. Po raz pierwszy wystąpiła na scenie gdy miała 11 lat, a debiut telewizyjny miał miejsce w 1983 roku kiedy Kidman wystąpiła w filmie "Bush Christmas" Henriego Safrana. Kiedy miała 17 lat, wybrana została przez publiczność i Australian Film Institute Aktorką Roku, co przyczyniło się do zwiększenia tempa jej kariery. Aktualnie aktorka ma na swoim koncie wiele ról filmowych, za które zyskała uznanie nie tylko w środowisku filmowym, ale także wśród publiczności. W życiu prywatnym wychodziła za mąż dwa razy. Pierwszym mężem aktorki był Tom Cruise – para pobrała się 1990 roku w wigilię. Razem adoptowali dwójkę dzieci. Niestety w 2002 roku małżeństwo rozpadło się — para się rozwiodła. Niespełna 4 lata później w 2006 roku Nicole Kidman ponownie wyszła za mąż za Keitha Urbana, z którym ma 2 córki urodzone przez matkę zastępczą. 

Zobacz też: Filmy o podróżach w czasie: najciekawsze produkcje, idealne na wieczorny seans

Więcej o:
Copyright © Agora SA