James McAvoy: filmy z udziałem tego aktora są hitem na całym świecie

James McAvoy i filmy, w których zagrał ten szkocki aktor, cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ role, w które wcielał się McAvoy naprawdę robią wrażenie. Jakie są najpopularniejsze filmy z udziałem tego słynnego szkockiego aktora?

James McAvoy urodził się w 1979 roku w Glasgow. Początki jego kariery nie były spektakularne jednak zyskał on ogromną sławę po roli fauna Tumnusa w słynnej produkcji "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa". Bez wątpienia była to jedna z jego najlepszych kreacji. Jak potoczyła się jego dalsza kariera? W jakich filmach możemy go zobaczyć? 

Zobacz wideo "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" [ZWIASTUN]

James McAvoy — film z jego udziałem obejrzysz na Netflix

James McAvoy ma na swoim koncie filmy, które możemy obejrzeć na platformie Netflix. Również tam cieszą się one sporym zainteresowaniem i są chętnie oglądane. Jednym z tytułów, które pojawiły się na Netflixie w 2018 roku, był serial "Wodnikowe wzgórze", który jest animowaną adaptacją słynnej powieści. Serial opowiada o królikach, które wiodą spokojne życie w południowej Anglii. Ich spokój został jednak zakłócony przez człowieka. Króliki wyruszają w drogę w poszukiwaniu nowego, lepszego miejsca na dom. 

Kolejnym i zdecydowanie bardziej znanym filmem, który znajdziemy na Netflixie, jest "Glass" (2019), który jest kontynuacją filmu "Split". James McAvoy wciela się w rolę Bestii o nadludzkiej sile. Przestępca bierze udział w pościgu, który zamienia się w krwawy i niebezpieczny wyścig. Obok McAvoya na ekranie możemy także oglądać Bruce'a Willisa oraz Samuela L. Jacksona, którzy za wszelką cenę próbują schwytać Bestię. Film pojawił się na Netflixie 31 marca tego roku, więc całkiem niedawno. 

Filmy z Jamesem McAvoy. Lista 5 najlepszych produkcji, które koniecznie trzeba obejrzeć

Filmy z Jamesem McAvoy bez wątpienia zasługują na uznanie. Oto 5 najlepszych propozycji, ale warto oczywiście obejrzeć wszystkie. Poniżej lista tytułów.

  1. "Split" (2013) - genialny thriller, w którym James McAvoy wciela się w postać psychicznie chorego mężczyzny. Bohater zmaga się z tzw. osobowością mnogą, która zmusza go do porwania 3 dziewczyn. Te z kolei próbują się wydostać i jakoś przetrwać. Film doczekał się kontynuacji, którą jest "Glass" (2019).
  2. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" (2005) - James McAvoy wcielił się tutaj w rolę fauna. 
  3. "Pokuta" (2007) - akcja filmu toczy się w latach trzydziestych, w Wielkiej Brytanii. Robbie jest synem służącej (w tej roli James McAvoy), w którym podkochuje się młoda dziewczyna. Chce go zdobyć za wszelką cenę. Okazuje się jednak, że chłopak ma romans z jej siostrą, co bardzo jej się nie podoba. Jej celem staje się zniszczenie życia młodemu Robbiemu. 
  4. "Brud" (2013) - uzależniony od narkotyków, seksu i alkoholu Bruce Robertson pracuje dla policji w Edynburgu. Rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa japońskiego studenta, które ma mu przynieść awans. Pojawią się jednak pewne problemy, których się nie spodziewał.
  5. "Atomic Blonde" (2013) - okres zimnej wojny. Lorraine Broughton (Charlize Theron) jest brytyjską agentką, która chce odnaleźć listę zabójców swojego partnera. Niebezpieczna rozgrywka między nią a Davidem Percivalem z MI6 (James McAvoy) niesie za sobą niespodziewane zakończenie.

Film "Split" James McAvoy- o czym opowiada?

Aktor wciela się w postać Kevina Wendella Crumba, który porywa 3 dziewczyny. Porywacz przetrzymuje je zamknięte w piwnicy, lecz nie robi im żadnej krzywdy. Kobiety mimo to do końca nie wiedzą, co je czeka. Bardzo szybko okazuje się, że Kevin cierpi na rozszczepienie osobowości i przebiera się za różne osoby. Według psychiatry w ciele bohatera drzemie aż 23 różne osobowości. Nieco później okazuje się, że ma pojawić się kolejna, zwana Bestią. Tymczasem więzione dziewczyny nieustannie próbują się wydostać. Podczas kolejnej próby jedna z dziewczyn zostaje przyłapana i za karę, zamknięta w innym pomieszczeniu, z dala od swoich przyjaciółek. W domu Kevina pojawia się Pani psychiatra, która odkrywa istnienie zamkniętej dziewczyny. Mimo to nie może jej jednak pomóc. W ciele Kevina zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a kontrolę nad nim przejmuje Bestia. Chłopak odkrywa w sobie nadludzkie możliwości. Niestety życie uwięzionych kobiet jest w coraz większym niebezpieczeństwie. 

Zobacz też: Twórca "Szóstego zmysłu" zapowiada film o seryjnym mordercy. Zwiastun podbija sieć. "Oszałamiające"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.