Makijaż permanentny, czyli krok do idealnego wyglądu [ceny, rekomendacje, przeciwwskazania]

Makijaż permanentny oznacza idealny wygląd tuż po przebudzeniu bez konieczności poprawek oraz demakijażu. Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie sprawdzi się także w twoim przypadku? Sprawdź, co warto wiedzieć przed ostateczną decyzją.

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu kosmetycznego, półtrwałe rozwiązanie, które pomaga odtworzyć ulubiony make-up na dłużej. Na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo popularny stał się makijaż permanentny brwi, ale coraz więcej osób decyduje się też na makijaż permanentny ust czy podkreślenie oka, jakie zapewnia kreska permanentna na powiece. Ile kosztują poszczególne rozwiązania, jakiego można oczekiwać efektu i jakie są przeciwwskazania? 

Brwi permanentne poprawiają wygląd całej twarzy. Co to jest microblading brwi? Ten zabieg pokochają zabiegane kobiety

Makijaż permanentny brwi - na czym polega mikroblading? 

Przy pomocy cienkiej igły wprowadza się pigment bezpośrednio pod skórę, powstałe tą metodą brwi permanentne mają naśladować naturalne łuki i jednocześnie sprawić, że efekt będzie pełniejszy. W salonach kosmetycznych można spotkać się z różnym nazewnictwem, ale zasadniczo wszystkie zabiegi na brwiach mają za zadnie naśladować naturalne włosy. Przed wizytą u kosmetyczki warto przejrzeć portfolio danej specjalistki i wybrać efekt, który jest nam najbliższy. 

Brwi permanentne - dla kogo i jakie są przeciwwskazania? 

Na makijaż permanentny brwi powinny zdecydować się osoby, które codziennie rano poświęcają dużo czasu na idealny rysunek łuków. Tatuaż kosmetyczny brwi to też dobry patent na ich odbudowę, po modzie na cienkie kreski przyszedł czas na bardziej wyraziste oko i brwi grają tutaj główną rolę. Przeciwskazania, na które zwracają uwagę dermatolodzy to bardzo tłusta cera oraz duże pory. Każdy tatuaż także rysunek na łuku brwiowym jest też zagrożony wystąpieniem infekcji. 

Brwi permanentne: cena. Ile trzeba zapłacić za usługę? 

Cena brwi permanentnych zależy od miejsca, w którym tatuujemy łuki - w gabinecie dermatologa taka usługa może być nieco droższa niż u kosmetyczki. Ceny zaczynają się od 700 zł wzwyż, a efekt utrzymuje się do 6 tygodni. Koszt uzupełnienia pigmentu to koło 200 zł.  

Makijaż permanentny ust. Jak powstaje równomierny kolor? 

Nałożenie pigmentu na okolicę ust w formie półtrwałego tatuażu pomaga podkreślić naturalny, spójny kolor, zdefiniować kształt oraz wypełnić usta. Specjaliści z branży podkreślają, że ostateczny efekt wymaga dwóch lub nawet trzech poprawek, ponieważ usta nie przyjmują pigmentu tak łatwo jak skóra na innych partiach ciała.  

Permanentny tatuaż ust - dla kogo i jak długo utrzymuje się efekt? 

Podobnie jak w przypadku brwi permanentnych, tatuaż ust polecany jest osobom, które nie chcą tracić czasu na makijaż lub pragną na stałe wprowadzić trochę koloru oraz dodatkowo podkreślić kształt ust. Efekt utrzymuje się od 3 do 5 lat. Cena uzależniona jest od oczekiwanego efektu: 

  • za podkreślenie konturu trzeba zapłacić od 400 do 800 zł, 
  • cieniowanie ust od 800 do 1300 zł,
  • pełny makijaż ust od 1000 do 1800 zł

Tatuaż ust - co może się nie udać?

Jak każdy tatuaż makijaż permanentny ust niesie za sobą pewne zagrożenia, na przykład uczulenie na czerwony pigment, który przy próbie usunięcia laserem bardzo często przybiera czarną barwę. Tylko wiedza i doświadczenie specjalistów może zminimalizować ryzyko niepożądanych efektów. 

makijaż permanentny ust Makijaż permanentny ust. Zalety tego zabiegu są znane, lecz co z wadami?

Kreska permanentna - wybierz swoją stylistykę 

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej kredki kreska permanentna może pojawić się zarówno na górnej jak i dolnej powiece, wszystko zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Ciemna linia nad linią rzęs sprawi, że staną się one wizualnie bardziej gęste. Permanentna kreska to ciekawa alternatywa dla eyelinera, utrzymuje się od 3 do 5 lat. Podobnie jak w przypadku tatuażu ust i brwi największym zagrożeniem jest infekcja. Jaki jest koszt makijażu oka tą metodą? 

  • górna kreska to koszt od 400 do 700 zł, 
  • dolna kreska od 300 do 600 zł.

Zobacz też: Brwi ombre - sprawdź, na czym polega ta metoda makijażu permanentnego

Więcej o: