Życzenia ślubne - ważne wskazówki i porady dla każdego

Życzenia ślubne powinny być krótkie, ale mądre i ciekawe. Niestety, ale czasami mamy problem z ułożeniem oryginalnego tekstu. Być może warto więc zainspirować się gotowymi zwrotami - oto kilka z nich.

Mądre życzenia ślubne, czyli jakie?

Mądre życzenia ślubne? Wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo o tekst, który byłby jednocześnie oryginalny, ciekawy i niósł ważną treść. Właśnie jakiś rodzaj życiowej prawdy, ukryty w życzeniach, decyduje o ich mądrym charakterze. Ważne jest tu jednak również uchwycenie charakteru relacji z nowożeńcami - innych słów użyją rodzice, odmiennych zaś np. koledzy z pracy. 

Jakie powinny być mądre życzenia ślubne? Mogą zawierać:

  • ładne określenia dotyczące tego, czym jest małżeństwo np. ''małżeństwo to piękno bycia we dwoje'';
  • motywy religijne np. ''połączeni z Bożej woli'';
  • podkreślać znaczenie tak życiowej decyzji np. ''w dniu tak ważnej decyzji''.

Niekiedy można spotkać opinię, że życzenia ślubne powinny być wierszowane. Czasami dobrze prezentują się, gdy mają zabarwienie humorystyczne. Jeśli chodzi o mądre życzenia, to należy z nimi uważać po to, by całość nie prezentowała się sztucznie. Niekiedy zamiast tego można np. postawić na oryginalne życzenia ślubne z cytatem zaczerpniętym z dorobku jakiejś słynnej i cenionej osoby.

Mądre życzenia ślubne to także najczęstszy wybór rodziców. Takie akty bardzo często związane są z dużą dozą wzruszenia, które udziela się tacie lub mamie widzącym swoją pociechę w białej sukni lub eleganckim garniturze. Do takiej okazji najlepiej pasują poważne treści. 

Życzenia ślubne - kartki

Krótkie życzenia ślubne na kartki? Często celem jest zawarcie ciekawej treści w niewielu słowach. Taki minimalizm może się tu bardzo dobrze sprawdzić. Dotyczy to zarówno klasyków, jak i bardziej wyszukanych kompozycji np.:

  • formalne życzenia na kartki - ''życzę Wam życia przepełnionego szczęściem i miłością''; ''niech miłość, którą się dzisiaj dzielicie, umacnia Was przez kolejne lata'';
  • mniej formalne życzenia ślubne - ''wszystkiego najlepszego dzisiaj i na zawsze'', ''za długie i szczęśliwe małżeństwo''.

Wyjątkowe życzenia ślubne od rodzeństwa

Zawarcie związku małżeńskiego jest wyjątkowym świętem dla całej rodziny, ale zawsze w szczególny sposób przeżywają ten akt siostry i bracia. Jak dobrać wyjątkowe życzenia ślubne od rodzeństwa? Tutaj dobre skutki może przynieść personalizacja, nawiązanie do wspólnie spędzonego dzieciństwa i wyjątkowych relacji. Jeśli zadbamy o ciekawą personalizację, to nawet kilka prostych zdań zabrzmi niezwykle ciekawie i adekwatnie do wyjątkowej sytuacji!

Życzenia ślubne dla przyjaciół - szczere i trafne, niekoniecznie długie i uroczyste

Jakie powinny być życzenia ślubne dla przyjaciół? Wiele zależy od tego, jak bliska relacja łączy nas z osobami biorącymi ślub. Wyczucie, jak zresztą zawsze, jest tu najważniejsze. Właśnie w takich sytuacjach można niekiedy posłużyć się choćby humorystyczną rymowanką. 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy musi być oratorem, wykazywać się talentem poetyckim czy umiejętnością błyskotliwego dobierania metafor. Państwo młodzi mogą być też nieco zmęczeni długimi życzeniami i pełną emocji uroczystością. Dlatego bardzo często dobrym wyborem będzie powiedzenie czegoś od serca.

Krótkie życzenia ślubne? To jest możliwe

Krótkie życzenia ślubne także mogą być pełne treści. W wyjątkowych sytuacjach bywają przecież przekazywane np. w formie niewielkiego bileciku, który bywa dołączony do bukietu kwiatów lub prezentów. Wówczas sprawdzić mogą się wiadomości takie, jak:

  • ''Gratulacje!'';
  • ''Gratulacje na Nowej Drodze Życia!'';
  • ''Za długie i szczęśliwe małżeństwo'';
  • ''Dużo miłości dzisiaj i zawsze''.

Zobacz też: Wesele w stylu eko. Ekologiczne wesele jest nie tylko oryginalne i zgodne z naturą, ale i bardzo tanie

Więcej o:
Copyright © Agora SA