Przerzedzona fryzura jest głównie wynikiem dojrzałego wieku, ogólnego stanu zdrowia, ale też złych nawyków oraz warunków środowiskowych. Jak przyśpieszyć porost włosów? Oto czynniki, których należy unikać:
Wzrost włosa zaczyna się od skalpu, stymulacja tego obszaru będzie miała korzystny wpływ na hormony stresu, ciśnienie krwi oraz tętno. Większy przepływ krwi wzmacnia i odżywia cebulki. Co więcej, stymulacja w formie masażu głowy sprawi, że preparaty na porost włosów będą mogły przeniknąć do głębszych warstw skóry, a ich działanie stanie się bardziej skuteczne.
Masaż skóry głowy w połączeniu z siłą natury przynosi najlepsze rezultaty. Zamiast kolejnych suplementów warto postawić na domową pielęgnację. Który olejek na porost włosów sprawdzi się najlepiej?
Naturalną wcierkę w postaci olejku należy wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na co najmniej pół godziny, ale nie dłużej niż na trzy godziny. Wcierkę można stosować zarówno na suche jak i mokre włosy, ciepło oraz ochronę odzieży zapewni czepek kosmetyczny.
Szampon sam w sobie nie może być skutecznym antidotum na łysienie ze względu na bardzo krótki czas kontaktu ze skórą. Nawet stosowany regularnie szampon na porost włosów nadal pełni funkcję głównie oczyszczającą. Pomoże jako doraźne rozwiązanie na osłabione włosy na przykład w okresie połogu, czy po intensywnej stylizacji, ale też tylko w duecie z maską. A już zdecydowanie nie poradzi sobie z problem łysienia na tle genetycznym, czy środowiskowym.
Ten powszechnie dostępny produkt był na początku stosowany tylko przez hodowców, ale z czasem coraz częściej zaczął pojawiać się w domowych apteczkach jako skuteczna ochrona przed przeziębieniem, bólem oraz wypadaniem włosów. Maść końska rozgrzewająca przy regularnym stosowaniu zapewnia dużą ilość nowych włosów, ale nie można jej stosować na przy bardzo wrażliwej skórze głowy podatnej na swędzenie oraz uszkodzenia. Mega szybki porost włosów po maści końskiej jest możliwy z uwagi na wyjątkowy skład tego produktu: wyciąg z kasztanowca, jałowca, arniki, miłorzębu, rumianku, mięty, tymianku, krwawnika, szyszek chmielu, czasem też papryczki chili, imbiru i konopi. Przy tak bogatym składzie tradycyjne odżywki na porost włosów odpadają w przedbiegach.
Na koniec warto podkreślić, że wszystkie wyżej opisane metody są tylko jednym z wielu czynników, które mają wpływ na ilość i jakość włosów na głowie. Kluczowe znaczenie ma tu dieta oraz codzienna stylizacja. Przy regularnym stosowaniu prostownicy, czy braku witamin włosy zaczną się kruszyć i zapuszczenie każdego dodatkowego centymetra będzie wymagało sporo cierpliwości. Witaminy na porost włosów, które powinny znaleźć się w codziennym menu to: biotyna, ryboflawina, foliany i kwas pantotenowy.
Zobacz też: Olejowanie to przeżytek. Wypróbuj banalny trik za 2 zł. Odżywisz i wzmocnisz włosy