Ta fryzura to sekret bogatych kobiet. Dzięki temu wyglądają elegancko i luksusowo

O "cichym luksusie" mówi się coraz głośniej i więcej. Ten popularny trend na stałe odcisnął się już w życiu wielu celebrytek, a teraz przechodzi do naszego świata. Luksus i niewymuszona elegancja to jego główne założenia. Sprawdź, jaka fryzura doskonale wpasowuje się w styl quiet luxury.

"Quiet luxury" to trend, który od kilku dobrych miesięcy cieszy się ogromną popularnością. W dobie sztucznych kreacji i edytowanych zdjęć w social mediach, kobiety coraz bardziej zaczynają doceniać minimalizm, klasykę oraz naturalność. Cichy luksus pozwala na łączenie szyku i elegancji z prostotą. Taka jest również fryzura bogatych dziewczyn, "rich girl hair", będąca kwintesencją dobrego gustu.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Fryzury damskie na jesień 2023. Postawiła na nią między innymi księżna Kate Middleton

"Quiet luxury" to najlepsze połączenie klasyki i minimalizmu. Dziś bowiem oznaką prawdziwej elegancji i luksusu nie są wcale znaki towarowe i loga wielkich marek na koszulkach, czy torebki popularnych domów mody. Prawdziwa "rich girl" nie epatuje swoimi pieniędzmi, a wydaje je mądrze, na rzeczy najwyższej jakości. Tak jest z modą, manicure, czy też fryzurami. Najlepszym przykładem cichego luksusu jest nowe cięcie księżnej Kate Middleton, która postawiła wszystko na jedną kartę. Jej nowe kosmyki układają się w niewymuszone, lśniące fale i opadają po bokach razem z grzywką "curtain bangs", którą sobie zafundowała. Kobiecość i naturalność — nic więcej. Nasze włosy muszą tylko wyglądać estetycznie i zadbanie, a to już będzie większość sukcesu. Efekt jak "po wyjściu z salonu" oraz kolor zbliżony do naturalnego wcale nie są takie trudne do osiągnięcia. Wystarczy tylko parę sprytnych trików.

Jak uzyskać włosy w stylu "bogatej dziewczyny"? Stylistka rodziny królewskiej podpowiada

Podstawą "rich girl hair", czyli włosów bogatej dziewczyny, są delikatnie cieniowane kosmyki w naturalnym kolorze. Możemy je osiągnąć, stawiając na przykład na koloryzację techniką babylights. Włosy będą wyglądały na zadbane i zdrowe, a do tego ucieszymy się głębokim, wyrazistym kolorem. Odpowiednia pielęgnacja i stylizacja również zrobią swoje. W tym przypadku również skierujmy swój wzrok na niepodważalną ikonę mody, jaką jest Kate Middleton. Jej osobisty stylista z Londynu, Richard Ward podpowiada, że niezwykle ważne jest prawidłowe suszenie mokrych włosów. To właśnie przez działanie wysokiej temperatury najbardziej niszczymy sobie końcówki. Radzi on zatem zrezygnować z ciepłego nawiewu, a fryzurę suszyć ze specjalną nasadką tak, by ograniczyć ich puszenie się. Aby uratować już połamane kosmyki, wystarczy czasem regularne stosowanie wzmacniającego balsamu lub keratyny, które nadają pasmom pierwotną delikatność, oraz ułatwiają rozczesywanie, co zapobiega ich wypadaniu.

Więcej o: