Te błędy często popełniamy podczas nakładania odżywki. Przez to włosy szybko się przetłuszczają

Pielęgnacja włosów nie wydaje się trudnym zadaniem. Niestety większość z nas robi to źle. Fryzjerzy od lat mówią o prawidłowym nakładaniu odżywek. Mało kto wie, że czasem możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zobacz, jakich błędów powinniśmy unikać.

Warto zadać sobie pytanie, czy na pewno wiemy, jak prawidłowo aplikować odżywkę na włosy? Ta z pozoru prozaiczna czynność okazuje się nie lada wyzwaniem, bowiem nieprawidłowe używanie kosmetyków może przyczynić się do zniszczenia naszych kosmyków. Sprawdź, jak powinniśmy dbać o skórę głowy i czego lepiej unikać.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nigdy nie popełniaj tych błędów. Sprawdź porowatość włosów i dokładnie rozprowadź kosmetyk

Fryzjerzy na całym świecie od lat ostrzegają przed nieprawidłowym używaniem szamponów i odżywek do włosów. Równocześnie są zgodni co do jednej kwestii: kosmyki powinniśmy dodatkowo wzmacniać po każdym ich umyciu. Nakładanie wcierek musi jednak zostać przeprowadzone dobrze i dokładnie. W związku z tym warto przestrzegać pewnych zaleceń. Przede wszystkim unikajmy stosowania odżywek nieprzeznaczonych do naszej porowatości włosów. Porowatość dzieli się na niską, średnią i wysoką, a to od niej zależy, czy nasze kosmyki będą gładkie, czy napuszone. Oczywiste jest, że używanie kosmetyków do włosów wysokoporowatych na niskoporowatych wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Kolejnym błędem, którego powinniśmy bezwzględnie unikać, jest niedokładne rozprowadzanie odżywki. Ważne jest bowiem, aby kosmetyk równomiernie pokrywał wszystkie pasma. To jednak nie wszystko, o czym jeszcze powinniśmy pamiętać.

Jak prawidłowo nakładać odżywkę do włosów? Prawdopodobnie robisz to źle

Wiele z nas boryka się z przyklapniętymi włosami, mimo stosowania wszelkich wcierek i odżywek. Okazuje się, że często odpowiedzialne za to są same kosmetyki, które mają nam pomóc. Największym błędem jest aplikowanie ich zbyt blisko skóry głowy. Fryzjerzy zalecają, by wszelkie odżywki wcierać dopiero od połowy włosów. Pozwoli nam to uniknąć niechcianego efektu przetłuszczenia. Na koniec jeden z najważniejszych punktów - czyli spłukiwanie. Nawet najlepszy kosmetyk nam nie pomoże, jeśli odpowiednio nie umyjemy głowy po jego użyciu. Pasma, które są obciążone niedomytymi resztkami odżywki, są tylko dodatkowo obciążone, a przez to wyglądają o wiele gorzej. Czasem tworzą się na nich nieestetyczne strąki. Warto zatem pamiętać, że wszelkie kosmetyki na bazie olejów i tłuszczy musimy bardzo dokładnie wypłukać z włosów. Najlepiej zabieg powtórzyć kilkukrotnie, aż będziemy mieć pewność, że nasze kosmyki są zupełnie czyste. Znając te wszystkie zasady, możemy prawidłowo podejść do kompleksowej pielęgnacji włosów. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest cierpliwość i dokładność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.