Kiedy są andrzejki? Zaznacz tę datę w kalendarzu i sprawdź 5 pomysłów na niebanalne wróżby dla dorosłych

Andrzejki to okazja do spotkań towarzyskich oraz dobrej zabawy z nutką tajemnicy. Jak zorganizować idealne spotkanie? W poniższym artykule znajdziesz gotowe pomysły na przepowiednie dla przyjaciół.

Ile zostało dni do Andrzejek? Zabawa z magią 

Dawniej seanse spirytystyczne były bardzo popularną formą rozrywki, urządzano dedykowane spotkania, podczas których zgromadzeni goście po kolacji płynnym krokiem przechodzili do okrągłego stolika. Współcześnie to już raczej rzadkość lub forma profesjonalnej usługi dla osób, które chcą nawiązać kontakt z tymi, którzy odeszli. Oprócz zabawy z duchami w okolicach Halloween wraz z końcem listopada organizowane są prywatki andrzejkowe z obowiązkowym punktem programu w formie wróżby. Ile zostało dni do andrzejek i jak zaplanować magiczną rozrywkę? Warto wiedzieć, że 45 dni dzieli nas jeszcze od andrzejek

Kiedy są andrzejki? Zaznacz tę datę w kalendarzu 

Kiedy są andrzejki? Magiczna andrzejkowa noc wypada dokładnie na przełomie 29 i 30 listopada (noc ze środy na czwartek). Środek tygodnia nie jest wymarzoną datą na klimatyczną domówkę, czy elegancką kolację, dlatego część osób z pewnością przełoży świętowanie na weekend. W tym czasie bary oraz restauracje przygotowują specjalną ofertę, ale magiczną noc warto też zorganizować w domowym zaciszu. 

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Andrzejki 2023 - data i lista wróżb 

Wiemy już, kiedy są andrzejki, czas na inspirujące pomysły na wróżby. Szukasz ciekawych form rozrywki ze szczyptą magii? Sprawdź gotowe pomysły na wróżby na andrzejki 2023. Data z 29 na 30 listopada może być naprawdę wyjątkowa. 

  • Pytanie lub wyzwanie 

Czasami odpowiedzi na nurtujące nas pytania są bliżej, niż mogłoby się wydawać. Na czym polega ta zabawa? Na karteczkach zapisujemy pytania, następnie wkładamy je wszystkie do kapelusza i losujemy. Brak chęci odpowiedzi skutkuje koniecznością podjęcia wyzwania, które wymyśla razem cała grupa. 

  • Lanie wosku przez dziurkę od klucza 

Prawdziwy klasyk, który tworzy wyjątkowy klimat. Potrzebna będzie świeca, klucz o dużym otworze oraz naczynie z wodą. Każda osoba przelewa ciekły wosk przez klucz, który zastyga w chłodnej wodzie. W kolejnym kroku gasimy światło w pomieszczeniu, kierujemy otrzymany kształt na ścianę, podświetlając go latarką z telefonu lub małą lampką. Rzucony cień powinien zdradzić nam najbliższą przyszłość lub udzielić odpowiedzi na nurtujące nas pytanie. 

  • Rzut monetą w stronę marzeń 

Wróżba, która wymaga odrobiny wprawy i determinacji. Każdy ze zgromadzonych bierze po grosiku, następnie należy pomyśleć życzenie i wybraną monetą rzucić do celu, którym jest naczynie z wodą. Udany rzut oznacza dużą szansę na spełnienie marzenia. 

  • Orzech włoski rozsądzi o przyszłość związku 

Pary otrzymują orzecha włoskiego, którego należy rozłupać na pół, oczyścić i do każdej z połówek włożyć karteczkę z imieniem swoim i partnera. Następnie połówki wkładamy na wodę w pojemniku i jeśli będą płynąć ku sobie, relacja ma szansę na przetrwanie. Ale jeśli łupiny popłyną w przeciwnym kierunku, jest nikła szansa na powodzenie. Tę samą zabawę można przeprowadzić w gronie singli. 

  • Długość skórki jabłka 

Każdy z uczestników spotkania obiera jabłko tak, aby uzyskać jak najdłuższą, nieprzerwaną skórkę. Najdłuższe "obierki" zwiastują powodzenie w nadchodzącym roku. Dodatkowo można rzucić skórę za siebie i spróbować odczytać cień, który ukaże się na podłodze po podświetleniu.

Andrzejki z prawdziwą wróżką 

Ciekawym pomysłem będzie też zaproszenie profesjonalnej wróżki, która w szklanej kuli zobaczy przyszłość zaproszonych gości. Koszt takiej usługi to wydatek rzędu kilkuset złotych. 

Zobacz też: Krótkie kwadratowe paznokcie - komu pasują i jak uzyskać najlepszy efekt?

Więcej o:
Copyright © Agora SA