Ulubione perfumy Audrey Hepburn wciąż można dostać w sklepach. Za zamiennik zapłacisz 380 zł mniej

Zmysłowa, tajemnicza i niepowtarzalna - Audrey Hepburn wciąż uważana jest za jedną z najelegantszych dam hollywoodzkiego firmamentu, a perfumy, którymi spryskiwała swoje ciało, doskonale odwzorowywały jej wdzięk i klasę. Ten zapach wciąż można dostać w sklepach, choć w nieco uwspółcześnionej wersji. Proponujemy także tańszy zamiennik.

Podobno zapach jest w stanie powiedzieć o nas więcej niż jakiekolwiek słowa. Pełni funkcję zmysłowej wizytówki, rozpieszcza towarzystwo kompozycją zapachową, która kojarzy się wyłącznie z nami. To niewerbalna opowieść o tym, jakie jesteśmy, i jaką aurę roztaczamy wokół siebie. Wiedziała o tym doskonale Audrey Hepburn - legendarna aktorka, filantropka i działaczka charytatywna - której zmysłowość i wdzięk wciąż stają na piedestale dobytku kobiecości. Jej ulubione perfumy niosą za sobą niesamowitą historię. Zostały stworzone pod dyktando tego, jakimi wartościami dzieliła się ze światem.

Zobacz wideo 5 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Notino: Perfumy, które uwielbiała Audrey Hepburn. Kwiatowo-drzewne Givenchy L´Interdit

Audrey Hepburn ceniła sobie w perfumach przede wszystkim ich ponadczasowość. Uwielbiała eleganckie, kobiece zapachy, które przywodziły na myśl wyrafinowanie i szeroko rozumiany luksus. Jedną z ulubionych kompozycji aktorki były Givenchy L´Interdit, których autorem był sam Hubert de Givenchy. To właśnie on w 1957 roku postawił pomnik swojej wiernej klientce i muzie, wypuszczając flakonik, który szybko stał się legendą. Dziś dostaniemy go w nieco uwspółcześnionej wersji autorstwa Dominique Ropion, Anne Flipo i Fanny Bal. Początkowo skomponowane na bazie aldehydów, fiołków i kosaćcu, w 2018 roku zostały oparte na wariacji białych fiołków, paczuli i wetywerii, które podkreślały delikatność świeżej bergamotki oraz słodkiej gruszki. Zwieńczeniem tego wykwintnego miszmaszu natomiast stała się praca białych kwiatów pomarańczy, jaśminu sambac oraz tuberozy. Tak właśnie miały powstać perfumy, które opowiadają o pewności siebie, przebojowości i niebanalności. Za minimalistyczny flakonik o pojemności 80 ml Givenchy L´Interdit zapłacimy w Notino 455,10 zł. Jeśli jednak szukacie tańszej alternatywy, proponujemy wycieczkę do Zary.

Givenchy perfumyGivenchy perfumy Fot. Oferta Notino

Zara odpowiedniki perfum. Fields at Nightfall jako zamiennik dla Givenchy L´Interdit

W poszukiwaniu zmysłowego i bardzo kobiecego zapachu możecie udać się do Zary. To właśnie perfumy tej marki uważane są za godny, choć nieco zmodyfikowany zamiennik Givenchy L´Interdit. Bursztynowa woda perfumowana Fields at Nightfall swoją niezwykłą kompozycją przyciągnie wszystkie fanki kwiatowo-drzewnych nut zapachowych. Ich tajemnica opiera się na słodkich nutach praliny i delikatności jaśminu, które przełamuje specyficzny aromat drzewa sandałowego. Za flakonik Fields at Nightfall o pojemności 100 ml zapłacimy 79,90 zł.

Perfumy ZaraPerfumy Zara Fot. Oferta Zara

Więcej o:
Copyright © Agora SA