W tej długiej kurtce puchowej z Zary nie jest straszny mróz nawet -30 stopni! Bardzo ciepłe też w 4F i Wólczance

Każdego roku nadchodząca zima zawsze jest zagadką. Czy będzie łagodna, bez śniegu, czy może jednak tym razem będzie mroźna i śnieżna? Nigdy nie wiadomo, dlatego lepiej być przygotowaną na każdą pogodę. W szafie na pewno przyda się porządnie ocieplona kurtka puchowa. Taki model znalazłam w Zarze. Ciepłe okrycia wierzchnie są również w 4F i Wólczance.

W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór ocieplanych kurtek i płaszczy na zimę, ale nie wszystkie ogrzeją równie dobrze. Jeśli szukamy czegoś bardzo ciepłego, to powinniśmy skupić się na modelach z wypełnieniem naturalnym, zazwyczaj jest to puch i pierze w różnych proporcjach. Ciepłe kurtki znalazłam w Zarze, 4F i Wólczance.

Kurtka puchowa z Zary. Długa i bardzo ciepła

Kurtkę puchową ocieploną w większości wypełnieniem naturalnym znalazłam w Zarze. To bardzo długi model, który sięga za kolana. Ma modny kolor khaki. Wyróżnia się szerokim pikowaniem, wysokim kołnierzem i kapturem. Dla swobody poruszania się, po bokach, w dolnej części ma rozcięcia. W opisie produktu na stronie Zary można przeczytać, że płaszcz "doskonale znosi temperatury do -34ºC"!

To kurtka, w której jesteśmy przygotowani na najbardziej siarczyste mrozy. W modelu z Zary zastosowano ocieplenie z izolacją termiczną. Ogólne wypełnienie kurtki to aż 70% puchu i pierza, a korpus tego modelu jest w pełni z połączenia tego naturalnego wypełnienia. Kurtka z Zary to niezawodny model na zimę. Będzie pasować świetnie do ciepłych butów typu śniegowce.

kurtka Zarakurtka Zara fot. zara.com

Płaszcz 4w1 z 4F. Kolejne okrycie wierzchnie na zimę, w którym nie zmarzniesz

Bardzo ciepłe zimowe okrycie wierzchnie można znaleźć również w sklepie 4F. Polska marka proponuje płaszczy puchowy, który jest tak naprawdę modelem 4 w 1. Co to oznacza? Fragmenty płaszcza są odpinane, dzięki czemu w szybki sposób można go zmienić w kurtkę lub kamizelkę, a także model bez kaptura.

Zimą najbardziej praktyczny będzie jednak w wersji płaszcza. To beżowy model sięgający za kolana. Ma szerokie pikowanie, które zostało wypełnione w 100% naturalnym puchem oraz pierzem (w proporcji 70/30). To kolejne okrycie wierzchnie, które sprawdzi się nawet podczas największych mrozów. To model bardzo praktyczny, bo dzięki temu, że ma odpinane elementy, może przydać się też w okresach przejściowych. 

Puchowa kurtka z Wólczanki. Ciepła i uniwersalna

Puchową, bardzo długą kurtkę zauważyłam też w kolekcji Wólczanki. To czarny model sięgający za kolana, z poziomym pikowaniem. To model bardzo ciepły, bo ocieplony naturalnym wypełnieniem, składającym się w 80% z puchu i 20% z pierza. Kolejny model, w którym nie musimy obawiać się mrozu. Kurtka jest zapinana i na suwak i na zatrzaski. Ma kaptur i wysoki kołnierz chroniący przed chłodem. Klasyczny fason i czarny kolor sprawiają, że to model ponadczasowy i uniwersalny. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

kurtka puchowa Wólczankakurtka puchowa Wólczanka fot. wolczanka.pl

Więcej o: