Paznokcie na grudzień - świąteczny przewodnik po najlepszych zdobieniach na świecie

Paznokcie na grudzień 2023 to dla Ciebie równie ważny temat jak choinka, świąteczne menu, czy lista gości na wigilijny wieczór? Sprawdź z nami przegląd modnych wzorów i kolorów i wybierz swoją inspirację w stylu ho, ho, ho!

Stylizacje paznokci na zimę - poczuj świąteczny klimat już dziś! 

Święta oprócz góry prezentów i miłych spotkań przy choince oznaczają też długą listę rzeczy do zrobienia i nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli: kolejki w sklepach, brak miejsca parkingowego, długie godziny w kuchni i świąteczne porządki w całym domu. Zastanawiasz się, jak pozytywnie nastroić się na ten wymagający czas w roku? Oprócz przeglądu świątecznych tytułów filmowych zarezerwuj termin w salonie kosmetycznym. Stylizacje paznokci na zimę to skuteczny sposób na poprawę humoru. Jakie są teraz modne paznokcie? Sprawdzamy.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Paznokcie na grudzień - wzory. Narnia na płytce 

W poszukiwaniu delikatnej opcji, która bez problemu sprawdzi się także do biura, warto skierować swoją uwagę na wszystkie śnieżne opowieści w stylu Narnii. Biel, delikatny pyłek, malowniczo połyskujące dodatki to najlepszy przepis na piękne wzory na paznokciach na grudzień, które mają być jednocześnie świąteczne i nierzucające się w oczy. Rozbielone rysunki sprawdzą się też w formie ślubnego manicure dla panien młodych, które swój ślub zaplanowały właśnie na grudzień. 

 
 • Świąteczny mat na długości w klimacie klasycznego frencha z delikatnym motywem gwiazdy.
 
 • Śnieżne opowieści przetykane złotą, anielską nicią.
 
 • Elegancki nude z motywem prezentu i renifera.

Paznokcie na grudzień 2023 - stylizacje bez kompromisów 

Każdy, kto ma ochotę na odrobinę więcej może zdecydować się na ciekawe paznokcie na grudzień 2023, które przypominają barwne rysunki ze świątecznych widokówek, które dawniej lądowały w skrzynce na listy, a teraz dumnie zdobią nasze dłonie. 

 
 • Bambi w roli głównej w śnieżnej czapie.
 
 • Choinkowy zawrót głowy w formie idealnego wzoru.
 
 • Święta jak z filmu "Kevin sam w domu". 

Kolory paznokci na zimę - kilka oczywistych oczywistości i trochę zaskoczeń 

Jakie są modne kolory paznokci na zimę? Najczęściej wybieraną barwą w okresie świąt jest czerwień, symbol radości i rodzinnego ciepła, ale też ognistego charakteru z romantyczną nutą. Na drugim miejscu jest zieleń, ale w tym roku warto sięgnąć po nieoczywisty brąz w klimacie świątecznych pierników. A może dasz się zaskoczyć delikatnej czerni? Oto najciekawsze propozycje na zimowe kolory paznokci:

 
 • Świąteczna mocca w złotej oprawie, smaczna opcja na każdą okazję. 
 
 • Lustrzana czerwień przeplatana naturą, konkretnie i delikatnie. 
 
 •  Dla przełamania czarny Baby Boomer.

Jakie są teraz modne paznokcie? Focus na zdobienie 

Aktualnie bardzo liczy się detal, czyli delikatne zdobienie na wzór prawdziwej biżuterii, która z pierścionków przenosi się wprost na płytkę. Tego typu manicure przestaje być tylko dodatkiem, przeciwnie bogato zdobiona płytka może narzucić styl świątecznej stylizacji lub wymusić bardziej minimalistyczną opcję na co dzień. 

 
 • Złote choinki na wzór eleganckiego zygzaka.  
 
 • Pięknie wyrysowane obrazki z motywem pomarańczy i złota. 

Niektóre wzory można spróbować skopiować samodzielnie, ale o bardzo skomplikowane obrazki lepiej poprosić stylistkę. W końcu efekt powinien utrzymać się aż do wigilii. 

Zobacz też: Odmładzające kolory włosów dla 50-latek - te odcienie widocznie odejmują lat

Więcej o:
Copyright © Agora SA