Cieniowane włosy do ramion, ucha lub długie pomogą zatuszować zniszczenia powstałe w ciągu kilku lat

Cieniowane włosy do ramion i na każdej innej długości układają się bez skomplikowanej stylizacji i pięknie eksponują kości policzkowe. Szukasz alternatywy dla prostej linii? Sprawdź, jak kolejne warstwy mogą odmienić Twój wizerunek.

Cieniowane włosy to nowy trend fryzjerski na rok 2024. Co warto o nich wiedzieć?

Cieniowanie to skuteczny patent na podcięcie końcówek bez straty długości. Wraz z upływem lat naturalnie pojawiają się kolejne warstwy, które dzięki cieniowaniu można połączyć w spójną całość. Włosy z przodu oraz na wierzchu to partie, które najczęściej ulegają zniszczeniu. Stylizacja, farbowanie oraz codzienne nawyki sprawiają, że po pewnym czasie włosy zaczynają się kruszyć, wtedy fryzurę może uratować odpowiednie cieniowanie. W poszukiwaniu idealnej fryzury zapraszamy na przegląd modnych propozycji w trzech kategoriach: 

  • włosy półdługie cieniowane, 
  • włosy cieniowane długie, 
  • włosy krótkie cieniowane.
Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Włosy długie cieniowane - lekko i optymistycznie 

Bardzo długie włosy to domena nastolatek, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stylizacją. Jednak z czasem nawet na zdrowych i lśniących włosach pojawiają się rozdwojone końcówki. Co więcej, prosta linia może przytłoczyć i sprawić, że twarz zyska smutny wygląd. Długie cieniowane włosy to skuteczne rozwiązanie tych problemów. 

 

Włosy półdługie cieniowane - powrót do natury 

Odpowiednie cięcie jest kluczowe, gdy zależy nam na odzyskaniu naturalnego koloru oraz struktury włosa. Po latach prostowania włosy obcięte warstwowo zaczynają się same układać w naturalne loki. Nieregularna linia może też ukryć przejście pomiędzy bazowym kolorem oraz jego naturalną alternatywą. 

 

Włosy półdługie cieniowane bez stylizacji? 

Długość do ramion z cieniowaniem to duża oszczędność czasu. Ta naturalna fryzura układa się praktycznie sama, wystarczy odrobina pianki i ciepły nawiew suszarki.

 

Z nierównomiernych pasm łatwiej jest też wyczarować naturalny koczek. Włosy półdługie cieniowane można upiąć przy pomocy kilku wsuwek lub jednej gumki. 

Włosy krótkie cieniowane - patent na szybkie loki 

Krótkie włosy podzielone na kilka warstw to doskonała baza do stylizacji. Wystarczy lokosuszarka i przy pomocy kilku ruchów można stworzyć piękne, miękkie pukle. Włosy krótkie cieniowane sprawdzą się też, gdy chcemy zapuścić krótką fryzurę. Warstwy pomogą przetrwać trudny okres pomiędzy kolejnymi etapami.

 

Nieregularne cięcie może też uratować nieudane farbowanie lub pomóc pozbyć się zniszczonych partii bez ścinania włosów na przysłowiową zapałkę. 

Zobacz też: Eleganckie i trwałe buty na zimę dla pań po 60-tce - 10 modeli na co dzień i wyjątkowe okazje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.