Kwiaty na Dzień Kobiet - nieśmiertelny klasyk, który kocha większość kobiet. Jaki bukiet wybrać?

Kwiaty na Dzień Kobiet to uniwersalny pomysł, bo większość pań kocha bukiety wszelkiego rodzaju. Jak jednak dokonać wyboru? Które będą najlepsze? Czy można też myśleć o kwiatach doniczkowych? Sprawdź!

Kwiaty na Dzień Kobiet - czy to nie zbyt przestarzały pomysł na prezent?

Kwiaty na Dzień Kobiet to rzecz, która w zasadzie nigdy nie wyszła z mody. Większość pań zdecydowanie kocha dostawać bukiety czy pojedyncze róże. W dzisiejszych czasach w kwiaciarniach jest dostępna cała plejada możliwości - i to nawet w niestandardowych kolorach. Można kupić niemal każdy kwiat w dowolnych barwach, ponieważ są one farbowane poprzez wodę lub specjalne spraye. Tak więc można podarować kwiaty we wszystkich kolorach tęczy.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy!

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet? W zasadzie nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jedynym mogą być preferencje pani, która ma być nimi obdarowana. Nie polega bowiem na prawdzie twierdzenie, że np. zawsze sprawdzą się róże. Nie wszyscy je lubią. Warto więc wiedzieć, co lubi konkretna osoba. Kwiaty na Dzień Kobiet nie muszą być bowiem bardzo drogie, ale po prostu ulubione. Dla jednych będą to np. gerbery, frezje, lilie, a dla innych tulipany, róże lub inne kwiaty.

Jakie kwiaty na dzień kobiet? One mają swoje znaczenia. Sprawdź, które wybrać, aby nie zaliczyć wpadkiJakie kwiaty na dzień kobiet? One mają swoje znaczenia. Sprawdź, które wybrać, aby nie zaliczyć wpadki Gustavo Fring/Pexels.com

Warto też zwrócić uwagę na to, czy kobieta posiada jakieś zwierzę - zwłaszcza kota. Niektóre gatunki mogą być bowiem dla nich trujące, jak np. tulipany.

Jaki bukiet kwiatów na Dzień Kobiet niekoniecznie będzie dobrym pomysłem?

Są kwiaty, które nie za bardzo nadają się na prezent. Owszem, są piękne, ale niestety nie daje się ich jako bukiet kwiatów na Dzień Kobiet. Wśród takich roślin wymienić można:

  • chryzantemy, ponieważ kojarzone są z pogrzebami;
  • bukiet różnorodnych goździków - wg niektórych osób oznacza odmowę;
  • kalie - także kojarzone są z uroczystościami pogrzebowymi;
  • narcyzy - uważa się za symbol egoizmu;
  • czarne róże - wydają się tajemnicze i ekskluzywne, ale symbolizują też żałobę.
Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Czy można dać kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet?

Kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet nie są złym pomysłem, zwłaszcza jeśli obdarowywana kobieta lubi tego rodzaju rośliny. Niektórzy mają w domu niemal ogrody i specjalizują się w zbieraniu określonych kwiatów, jak np. kaktusów, fiołków, storczyków. Jeśli więc wiemy, że np. komuś brakuje jakiegoś kwiatu do uzupełnienia kolekcji albo lubi rośliny doniczkowe, a nie lubi ciętych, będzie to świetny pomysł. Należy jednak pamiętać, że takie kwiaty są jednak z reguły mniej eleganckie od tych w bukietach.

Kwiat bromelia - poznaj tę efektowną roślinę doniczkową i zobacz, jakich czynności pielęgnacyjnych wymaga. Zdjęcie ilustracyjneKwiat bromelia - poznaj tę efektowną roślinę doniczkową i zobacz, jakich czynności pielęgnacyjnych wymaga. Zdjęcie ilustracyjne istock

Jakie są najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet? Na co zwrócić uwagę przy wręczaniu kwiatów?

Nie ma tutaj jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Najważniejsze bowiem, by należały do tych, które lubi obdarowywana kobieta. Najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet to po prostu takie, których widok sprawi kobiecie przyjemność. Jest jednak kilka zasad związanych z tym, w jaki sposób powinno się podawać bukiet.

Jakie kwiaty na dzień kobiet? One mają swoje znaczenia. Sprawdź, które wybrać, aby nie zaliczyć wpadkiJakie kwiaty na dzień kobiet? One mają swoje znaczenia. Sprawdź, które wybrać, aby nie zaliczyć wpadki David Bartus/Pexels.com

Należy podawać je zawsze łodygami do dołu, a kwiatami w górę. Powinno się to też robić prawą ręką. Dobrze jest również podawać je bez papieru czy folii, chyba że jest ona przeźroczysta. Nie powinno się ich też dawać w progu czy korytarzu, a dopiero po wejściu do pomieszczenia.

Ile kwiatów na Dzień Kobiet?

Tutaj wybór zależy od nas. Może to być jeden kwiat, gdy jest okazały, ale może być też bukiet. Ważne, by były w nieparzystej ilości, ponieważ parzyste są zwyczajowo zarezerwowane na uroczystości żałobne. Wręczenie więc bukietu z np. 10 różami mogłoby być źle odebrane. Tak więc ile kwiatów na Dzień Kobiet? W zasadzie obojętne byle nieparzyście. Uważa się bowiem również, że parzysta liczba przynosi pecha, a nieparzysta - szczęście.

No i dobrze jest uświadomić sobie, że nie każdy lubi dostawać cięte kwiaty. W tym konkretnym przypadku lepiej sprawdzić się mogą np. czekoladki.

Zobacz też: Feminatywy - stopnie wojskowe. W Niemczech rozstrzygnięto ten problem, a w naszym kraju wciąż toczą się spory

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.