Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Dzięki tym trikom znajdziesz idealną parę

Masz dość źle dobranych okularów na wiosnę? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź te triki. Dzięki nim z łatwością dobierzesz idealną parę i zapomnisz o nieudancych zakupach. Jak to zrobić? Przekonaj się sama!

Uważaj, bo może robisz te błędy! Efekt? Źle dobrane okulary i zmarnowane pieniądze! Idąc do sklepu pamiętaj o tych prostych zasadach, a znajdziesz idealnie dopasowane okulary. Oto najlepsze triki, które  pewnością przydadzą ci się w okresie wiosenno-letnim. 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Masz problem z doborem odpowiednich okularów przeciwsłonecznych? Nie martw się! Z tym problemem boryka się masa kobiet. Aby wiedzieć, jaki oprawki są dla ciebie, musisz najpierw rozpoznać swój kształt twarzy. To bardzo ważne, nie tylko ze względu na estetykę, ale też wygodę i funkcjonalność. Dzięki temu zapewnisz sobie doskonały wygląd, a także maksymalną wygodę. 

Kształty twarzyKształty twarzy Shutterstock

Okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy

Posiadaczki twarzy okrągłej na ogół skupiają się na tym, aby wysmuklić swoją buzię i podkreślić rysy twarzy. Właśnie dlatego powinny unikać ciężkich plastikowych modeli, czy bardzo wąskich szkieł. Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne, potrafią optycznie wysmuklić i wydłużyć naszą twarz, a nawet wizualnie odjąć kilka kilogramów. Właśnie dlatego posiadaczki twarzy okrągłej, powinny unikać okrągłych okularów, a stawiać na "kocie" oprawki, których kształt wysmukli i wyostrzy rysy twarzy. 

Przeczytaj także: W Lidlu, jakby luksusowo. Przejściowa kurteczka w stylu Polo robi furorę. Też Reserved, Answear

Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy owalnej

Osoby posiadające twarz owalną mają największe pole do wyboru. Delikatnie zaokrąglone rysy i bardzo dobre proporcje skutkują tym, że będzie im pasował niemal każdy rodzaj okularów przeciwsłonecznych. Wystarczy pamiętać jedynie o tym, aby oprawki nie były zbyt masywne i szerokie, bo przez to możemy zepsuć naturalną symetrię.

Twarz prostokątna – jakie okulary przeciwsłoneczne dobrać?

Twarz prostokątna jest pociągła i smukła, z mocno zarysowaną linią żuchwy. Najlepszym wyborem dla tego kształtu twarzy będą okulary przeciwsłoneczne w stylu oversize. Duże, kwadratowe, prostokątne szkła. Można także spróbować wysokich i grubych szkieł z oprawami w stylu vintage. 

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy w kształcie serca?

Jeżeli jesteś posiadaczką twarzy w kształcie serca, to koniecznie postaw na oprawki o delikatnym wyglądzie z lekką konstrukcją. Najlepszym wyborem będą okulary aviatory. Koniecznie unikaj natomiast dużych okularów z mocnymi, grubymi ramami o mocnych, ostrych kształtach.

Przeczytaj także: Wyglądają, jak Gucci, a są z Mohito. Te okulary przeciwsłoneczne to HIT wiosny. Też w Answear, Eobuwie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.