Zima na Wyspach Kanaryjskich. Co można robić zimą na Teneryfie czy Fuerteventurze?

Zima na Wyspach Kanaryjskich to doskonały czas na indywidualne eksplorowanie zakątków, do których zazwyczaj turyści nie trafiają, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Sprawdź, dlaczego warto zimą wybrać się na Wyspy Kanaryjskie.

Kiedy jest zima na Wyspach Kanaryjskich?

Zima na Wyspach Kanaryjskich może być dobrym pomysłem dla osób, które planują aktywne spędzanie czasu, zwiedzanie i poznawanie odległych zakątków wysp. Dodatkowym atutem wakacji w zimie są atrakcyjne ceny przelotów i hoteli, które pozwalają znacznie ograniczyć koszta związane z organizacją wyjazdu. Jest też druga strona medalu - poza sezonem większość typowych atrakcji turystycznych, restauracji czy barów pozostaje zamknięta. Dlatego też kiedy jest zima na Wyspach Kanaryjskich, spotkać tam można tylko te osoby, które są zainteresowane samym poznaniem wyspy, a nie korzystaniem z leniwego wypoczynku. 

W skład Wysp Kanaryjskich wchodzą: 

  • Lanzarote,
  • Fuerteventura,
  • Gran Canaria,
  • Teneryfa,
  • Gomera,
  • El Hierro
  • La Palma.

Która z nich będzie najlepsza na zimowe wakacje? Odpowiedź jest niezwykle trudna, gdyż każda ma nieco inne atrakcje do zaoferowania. Dlatego też nim zdecydujemy się na konkretną destynację warto określić to czego tak naprawdę oczekujemy od naszego zimowego pobytu na wyspach. 

Temperatury zimą na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie, zwane także Wyspami Szczęśliwymi większości z nas kojarzą się jako letni kierunek wakacyjny i nie da się tego podważyć. Zimą jednak także można skorzystać z uroków tego wyjątkowego miejsca. Wprawdzie nie złapiemy opalenizny, ale możemy mimo to przyjemnie i atrakcyjnie spędzić czas. 

Na Wyspach Kanaryjskich panuje łagodny, suchy klimat zwrotnikowy. Powoduje to, że różnice temperatur między latem a zimą nie są tak wielkie jak w naszym kraju. Dodatkowym atutem tego rejonu są niezwykle rzadkie opady. Temperatura zimą na Wyspach Kanaryjskich w trakcie dnia wynosi około 22°C, a w nocy spada w okolice 15°C. 

Zima na Wyspach Kanaryjskich: co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o zimie na Wyspach Kanaryjskich? Zdecydowanie jest ona dobrym momentem na zwiedzanie również tych atrakcji, które są najbardziej oblegane latem. Przybywając w te rejony warto więc zarezerwować czas na wędrówki i podziwianie wulkanicznych krajobrazów, jak również na wspinaczkę na wulkan Teide, zwiedzanie parku Loro Park na Teneryfie oraz ogrodu botanicznego Jardin Canario. Wśród dostępnych na wyspach atrakcji każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Czy na Wyspach Kanaryjskich pada śnieg? Sprawdzamy!

Czy na Wyspach Kanaryjskich pada śnieg? Wydawać by się mogło, że słoneczne wyspy i śnieg to dwa pojęcia wzajemnie się wykluczające. Nic jednak bardziej mylnego. Wyspy Kanaryjskie mają górzysty charakter, a w najwyższych partiach terenu zdarza się, że pojawia się także śnieg. Nie powinien być on więc wielkim zaskoczeniem dla osób, które postanowią wybrać się na wycieczkę na hiszpańskie wyspy zimą.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Wyspy Kanaryjskie: pogoda zimą

Pogoda zimą na Wyspach Kanaryjskich jest zdecydowanie przyjemniejsza niż w naszym kraju. Dlatego te osoby, które chcą choć na chwilę oderwać się od zapadającego wcześnie zmroku, a także zimna i mrozu powinny zdecydować się na wyjazd, zwłaszcza na te wyspy położone bardziej na południu, gdzie aura jest stabilna i ciepła. Liczyć się jednak trzeba ze zwiększonym ryzykiem opadów, gdyż miesiące zimowe są właśnie tymi, kiedy ich liczba jest największa.

Zobacz też: Zima w Karkonoszach. Co warto zobaczyć w Karkonoszach? [szlaki, atrakcje]

Więcej o:
Copyright © Agora SA