Wyspy Kanaryjskie: raj na ziemi dla każdego, kto marzy o słonecznym urlopie pod palmami

Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura, Lanzarote, a może La Palma? Przekonaj się, gdzie spędzisz wymarzone, rajskie wakacje. Poznaj lepiej słynne hiszpańskie wyspy i zdecyduj, którą wybrać na miejsce wypoczynku.

Wakacje: Wyspy Kanaryjskie oczarują Cię o każdej porze roku

Marzysz o wakacjach na Wyspach Kanaryjskich? Bajeczne Kanary kojarzą się z rajskimi widokami niczym z pocztówki, a przy tym zachęcają do odwiedzin o każdej porze roku. Rozglądając się za idealnym miejscem na urlop, warto wybrać archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego, położony nieopodal zachodnich wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim. Malownicze wyspy kuszą turystów z całego świata, przyciągając uwagę rozległymi piaszczystymi plażami, tropikalną roślinnością i znakomitymi warunkami do nurkowania i uprawiania sportów wodnych: surfingu, kitesurfingu czy windsurfingu.

Wyspy Kanaryjskie potrafią oczarować malowniczymi wulkanicznymi pejzażami, ciekawą architekturą okolicznych wiosek i licznymi zabytkami. Uwagę urlopowiczów przyciągają ponadto Parki Narodowe, takie, jak: Park Narodowy Garajonay (zlokalizowany na wyspie La Gomera), Park Narodowy Teide (Teneryfa) czy Park Narodowy Timanfaya (Lanzarote). Jeśli zdecydujesz się odwiedzić którąś z tych wulkanicznych wysp, szybko ulegniesz jej urokowi.

Fuerteventura – dla spragnionych morskich kąpieli i rajskich widoków

Fuerteventura zlokalizowana niemal 100 km od wybrzeży Afryki, uchodzi za najbardziej dziewiczą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Jej charakterystycznym elementem, który nietrudno dostrzec w malowniczym pejzażu, okazują się białe wiatraki. Oczywiście, uwagę turystów zwracają przede wszystkim niezwykle zróżnicowane plaże: te kamieniste, jak i z białym, złotym, a nawet czarnym piaskiem.

Fuerteventura. Zdjęcie ilustracyjneFuerteventura. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Wyspa oferuje nie tylko świetne warunki do plażowania czy uprawiania sportów wodnych. Fuerteventura okazuje się również idealnym miejscem do odbywania pieszych wędrówek, które umożliwiają szlaki turystyczne (np. Gran Recorrido). Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą również korzystać z licznych tras rowerowych.

Fuerteventura oferuje wiele bajecznych plaż. Rozglądając się za najbardziej urzekającymi, warto wybrać Playa de Cofete. Prawdziwa perełka, kusząca swą tajemniczością, uchodzi nie tylko za najpiękniejszą na wyspie, ale jest również uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Innymi plażami, które również warto odwiedzić podczas wypoczynku na Fuerteventurze, są: Playa de Sotavento, Playa de Jandia, Playa Larga, Playa del Matorral i Playa Morro Jable.

Lanzarote – kusi plażami ze złotym piaskiem i malowniczymi zatoczkami

Odkryj malownicze widoki Lanzarote, czwartej pod względem wielkości wyspy, wchodzącej w skład archipelagu Kanaryjskiego. Miejsce to zauroczy Cię wulkanicznymi krajobrazami i miasteczkami z białymi domkami. Podczas wypoczynku na rajskiej wyspie skorzystasz z doskonałej pogody, będziesz cieszyć się smakiem wyjątkowych potraw i zyskasz okazję do spróbowania swoich sił w sportach wodnych.

Lanzarote. Zdjęcie ilustracyjneLanzarote. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Lanzarote to wyspa z archipelagu Kanaryjskiego, położona najbliżej Europy. Jej najcieplejszym miesiącem jest upalny sierpień. Miłośnicy wysokich temperatur będą mogli skorzystać z uroków plażowania, ciesząc się brakiem opadów i temperaturami, dochodzącymi do 30°C. Bardziej sprzyjające warunki do zwiedzania panują tam od wiosny do jesieni. Nad wyspą nie ma wówczas żadnych chmur, a temperatura wynosi około 25°C. Najchłodniejszym czasem na Lanzarote jest natomiast okres od grudnia do początku stycznia (wówczas temperatura może spaść do około 18°C).

Matka natura obdarowała Lanzarote rajskimi plażami. Wśród nich, największym zainteresowaniem wczasowiczów, cieszy się Playa Famara, zlokalizowana w krętej zatoczce. Miejsce to oferuje znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych, a przy tym zwraca też uwagę paralotniarzy, poszukujących wysokich klifów. Miłośnicy nurkowania znajdą natomiast coś dla siebie, jeśli zdecydują się odwiedzić Playa Chica. Niewielka plaża z przejrzystą wodą doskonale nadaje się do odkrywania tajemnic morskiego świata. Każdy, kto ceni sobie opalanie się i kąpiele, będzie natomiast zadowolony, wybierając plaże, takie, jak: Playa Francesa, Playa Papagayo, Playa Flamingo czy Playa Grande. 

Poszukując najpiękniejszych plaż i bajecznych widoków, znajdź też chwilę, aby zobaczyć na własne oczy Playa del Charco de los Clicos. Plaża, zlokalizowana na obszarze Parku Narodowego Timanfaya zawdzięcza swój nieziemski wygląd zlokalizowanemu nieopodal jeziorku, znajdującemu się w wulkanicznym kraterze. Jego woda o zielonym zabarwieniu pięknie kontrastuje z czerwonymi skałami, czarnym piaskiem i błękitną barwą oceanu.

Wyspa La Palma – zachwyca nadmorskimi klifami i bujną roślinnością

Wyspa La Palma znajduje się niedaleko północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Jest najmniejszą z Wysp Kanaryjskich, a przy tym najbardziej stromą. Jej powierzchnia sprzyja miłośnikom górskich wędrówek, jednak osoby, szukające miejsc do plażowania, również nie mają powodów do narzekań. La Palma oferuje turystom plaże z wulkanicznym czarnym piaskiem, a przy tym sprzyja kąpielom w morzu nawet w styczniu, dzięki bliskiemu położeniu afrykańskiego wybrzeża.

La Palma to idealna wyspa dla fanów aktywnego wypoczynku. Każdy, kto zdecyduje się na niej zatrzymać, powinien odwiedzić Cubo de La Galga (szlak turystyczny, oferujący ciekawe widoki), Cascada de los Colores (wielobarwną kaskadę na tamie) czy Cultural Park La Zarza (interesującą ścieżkę z rytami naskalnymi). Na wyspie można też zobaczyć wodospady (Nacientes de Marcos y Cordero, Recreation Area and Visitor Center Los Tilos, Cascada De Los Tilos), wulkan Pico Birigoyo i Park Narodowy Caldera de Taburiente.

Wyspa La Palma. Zdjęcie ilustracyjneWyspa La Palma. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Jeśli szukasz niezapomnianych przygód, udaj się koniecznie na szlak Roque Niquiomo. Odnajdziesz tam bujną zieleń, ciekawe jaskinie i trawy, tworzące malownicze pejzaże. Miejscem, które również warto odwiedzić, jest Pico de la Cruz (2351 m n.p.m.) – taras widokowy, oferujący zapierające dech w piersi widoki. Nie pomiń też Mirador del Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.), skalistej góry, będącej najwyższym punktem na wyspie La Palma.

Zobacz też: Wyspy na Oceanie Atlantyckim. Które są warte odwiedzenia? Nie tylko Teneryfa i Gran Canaria

Więcej o:
Copyright © Agora SA