Karpacz: atrakcje u podnóża Śnieżki. Sprawdź, co warto zobaczyć, będąc w pobliżu

Planujesz odwiedzić Karpacz? Atrakcje w jego pobliżu to cały wachlarz możliwości, od dzikiego wodospadu po galerię sztuki. Szukasz pomysłu na udany wypoczynek dla całej rodziny? Kieruj się na Karkonosze, a nie pożałujesz.

Atrakcje - Karpacz i okolice Dolnego Śląska. Od osady do turystycznego centrum 

Karpacz jest niekwestionowaną wizytówką Dolnego Śląska, malownicze miasto położone u podnóża Śnieżki, w dolinie rzeki Łomnicy zaprasza o każdej porze roku. Dawniej stacjonowali tutaj poszukiwacze skarbów oraz zielarze, przed nadaniem praw miejskich (w 1960 roku) Karpacz składał się z małych osad. Współczesne oblicze miasta to krajobraz pełen atrakcji dla całej rodziny: 20 wyciągów narciarskich, skocznia, muzea, skałki wspinaczkowe, tory saneczkowe, a to wszystko na tle zabytków i dzikiej przyrody. Jakie jeszcze atrakcje Karpacza i okolic Warto zobaczyć? Sprawdź listę miejsc, które trzeba odwiedzić.

Karkonosze. Zdjęcie ilustracyjneKarkonosze. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Karpacz: co warto zobaczyć? Piękno przyrody 

Co warto zobaczyć w Karpaczu? Miłośnicy pieszych wędrówek, które można uwiecznić w malowniczym kadrze, nie będą zawiedzeni. Zarówno zimą, jak i latem dawna osada ma do zaoferowania miejsca, które zapierają dech w piersiach. Serce dzikiej natury bije w Karkonoszach.

Tytułowa Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów (1603 m n.p.m.) z "latającym talerzem" w postaci obserwatorium meteorologicznego, które funkcjonuje od 1880 roku.

Śnieżka. Zdjęcie ilustracyjneŚnieżka. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Wodospad w Karpaczu, czyli kamienna zapora zbudowana na skutek spiętrzenia rzeki Łomnicy, jednej z najbardziej niebezpiecznych rzek, które płyną przez ten rejon. Pomimo że wodospad w Karpaczu jest sztucznym tworem, nie można odmówić mu naturalnego piękna. Dziki wodospad jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta.

Krucze Skały - grupa skalna wraz z centrum do wspinaczki, najwyższe filary sięgają aż do 25 metrów. 

Lipa Sądowa - pomnik przyrody, który liczy 200 lat i aż 5 metrów w obwodzie. Symbol czystości i nadziei. Dawniej odbywały się tu sołtysie sądy. 

Karpacz - atrakcje turystyczne. Muzea 

Inne atrakcje turystyczne w Karpaczu? Oprócz rozrywek w stylu outdoor karkonoskie centrum turystyczne słynie z ciekawych muzeów dla całej rodziny. Jak prezentuje się kulturalna mapa miasta?

Karpacz - atrakcje dla dzieci. Miejsca polecanych najmłodszym

W Karpaczu nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Podczas deszczu najmłodsi się nudzą? Nie w Karpaczu, poniżej znajdziesz listę punktów, które łączą dobrą zabawę z edukacją. 

 • Muzeum zabawek z kolekcją lalek i zabawek z całego świata. 
 • Multimedialne muzeum Karkonoszy z nowatorskim spojrzeniem na edukację
 • Świat kolejek dla miłośników kolejek szynowych. 
 • Muzeum Techniki i Budowli z klocków Lego.  
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Karpacz - atrakcje turystyczne dla dorosłych 

Oprócz urokliwych zakątków i miejsc dedykowanym sportowcom Karpacz słynie z ciekawych obiektów, które opowiadają historię miasta lub przenoszą do całkiem innego wymiaru: 

 • Galeria szkła - prywatna kolekcja, która składa się z kilku tysięcy szklanych wyrobów z całego świata. 
 • Muzeum Sportu i Turystyki, czyli historia Karpacza w pigułce.
 • Zabytkowe obiekty sakralne: Kościół najświętszego serca Jezusa, Świątynia Wang

Świątynia Wang. Zdjęcie ilustracyjneŚwiątynia Wang. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Jar.ciurus - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35415153

Karpacz - atrakcje. Miejsca niespodzianki 

Obiekty sportowe i kulturalne to nie wszystko, nowoczesna osada u podnóża Śnieżki kryje prawdziwe perełki, które nie mieszczą się w tradycyjnych kategoriach. Znamy już propozycje kilku atrakcji dla dzieci i dorosłych w Karpaczu, czas na prawdziwe niespodzianki, które można zobaczyć tylko tutaj: 

 • Młynek Miłości dla zakochanych, 
 • Miejsce anomalii grawitacyjnej, 
 • Park Bajek, 
 • Budka Nietelefoniczna,
 • Całoroczne zjazdy na sankach. 

Zobacz też: Las Bronaczowa - piękne i zaciszne miejsce w Małopolsce [ciekawe miejsca, szlaki i trasy]

Więcej o:
Copyright © Agora SA