Spływ Dunajcem: poznaj najciekawsze trasy i przeżyj niezapomniane chwile podczas raftingu w Pieninach

Spływ Dunajcem to jedna z najciekawszych atrakcji, jakie oferują polskie góry. Rafting dostarcza wielu wrażeń, a przy tym daje niesamowitą okazję do podziwiania piękna przyrody. Poznaj ciekawe trasy i przeżyj wspaniałą przygodę w czasie spływu kajakowego.

Spływ kajakowy Dunajcem – przygoda dla poszukiwaczy niebanalnych atrakcji

Marzy Ci się spływ kajakowy? Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś okazji skorzystać z uroków raftingu, koniecznie zaplanuj niezapomniany urlop i wyrusz wraz z nurtem rzeki po malowniczym Dunajcu. Odkryj ciekawe trasy i zobacz, ile wspaniałych widoków i wrażeń czeka Cię podczas tej podróży.

Pieniny. Zdjęcie ilustracyjnePieniny. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Spływ Dunajcem jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Pieninach, a przy tym daje możliwość zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego w niecodzienny sposób.

Rafting Dunajec – czym jest i kto może z niego skorzystać?

Rafting Dunajcem jest turystyczną odmianą spławu rzecznego. Uczestnicy wodnych wypraw korzystają podczas przemierzania tras z pontonów, łodzi, kajaków czy różnego typu tratw.

Spływ rzeczny to wspaniały pomysł na aktywny wypoczynek w czasie pobytu w górach, z którego skorzystać może dosłownie każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania. Spływ kajakowy to bezpieczna atrakcja, niewymagająca od uczestników doświadczenia. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednią trasę i dostosować ją do oczekiwań uczestników wyprawy.

Pieniny. Zdjęcie ilustracyjnePieniny. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Każdy, kto chce wziąć udział w spływie rzecznym, może skorzystać z usług firm, oferujących bezpieczną turystykę wodną. Rafting to jednak nie tylko rekreacyjne szlaki dla rodzin. Poszukiwacze wrażeń i bardziej zaawansowane osoby również mogą znaleźć tu coś dla siebie.

Oferty wypożyczalni kajaków, zajmujące się organizacją spływów rzecznych, powinny spełnić oczekiwania osób, chcących przeżyć pełne emocji chwile podczas pobytu w górach. Specjalistyczne firmy dbają o wyposażenie uczestników raftingu w odpowiedni sprzęt asekuracyjny, takie, jak wiosła, kaski, kamizelki i niezbędne akcesoria wodoszczelne.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Spływ Dunajcem – Szczawnica

Ciekawa trasa, którą oferuje spływ Dunajcem? Szczawnica to jedna z ciekawych opcji, wartych uwagi. Wodny szlak, rozpoczynający się na stacji Sromowce Wyżne, mierzy około 18 km, a jego pokonanie trwa zwykle ponad dwie godziny.

Pełną pięknych widoków trasę przemierzysz też, rozpoczynając swoją przygodę ze Sromowiec Niżnych. Jest to krótsza propozycja raftingu rzecznego – długość szlaku w tym przypadku wynosi około 12 km. Krótszy okazuje się również czas spływu Dunajcem. Cały szlak pokonasz w półtorej godziny.

Spływ Dunajcem – trasy

Masz w planach spływ Dunajcem? Trasy, które oferuje ta rzeka, spełnią oczekiwania każdego, kto szuka niezapomnianych przygód w górach.

Wybierając trasę spływu Dunajcem do Szczawnicy najlepiej dostosować ją do swoich możliwości i stopnia zaawansowania. Do najpopularniejszych szlaków wodnych na Dunajcu należą te, prowadzące do Szczawnicy. Krótsza wersja szlaku wodnego, rozpoczynająca się ze stacji Sromowce Niżne, polecana jest rodzinom z dziećmi.

Chętnie wybieraną trasą jest również ta, prowadząca do Krościenka. Jej długość wynosi około 23 km, a czas spływu trwa około dwóch godzin i czterdziestu pięciu minut. Szlak można również przemierzyć, wybierając stację Sromowce Niżne. W tym przypadku trasa wynosi 17 km, a czas jej pokonania trwa około dwóch godzin i piętnastu minut.

Spływ Dunajcem – kamera

Zobacz, ile emocji może dostarczyć spływ Dunajcem. Kamera internetowa to świetny sposób, by lepiej przyjrzeć się, jak wygląda miejsce, które planujesz odwiedzić. Transmisja obrazu na żywo udostępnia widok na najciekawsze dla turystów lokalizacje w Pieninach. W okresie letnim, kiedy szczególną popularnością cieszy się właśnie rafting, wiele osób decyduje się przyjrzeć widokowi na przystań i spływ Dunajcem w Sromowcach Wyżnych. Kamera turystyczna umożliwia również zapoznanie się z panującymi w górach warunkami atmosferycznymi, co jest przydatne dla każdego, kto decyduje się na wzięcie udziału w spływie kajakowym lub pontonowym.

Zobacz też: Nawiedzone miejsca w Polsce. Sprawdź, gdzie w Polsce straszą duchy [UWAGA: nie jedź tam w pojedynkę]

Więcej o:
Copyright © Agora SA