Naturyści. Zobacz, gdzie znajdują się plaże nudystów w Polsce i dowiedz się o nich więcej

Naturyści to osoby, które rezygnują z ubrań ze względu na chęć bycia bliżej natury w związku z wyznawaną przez siebie filozofią życiową. W wielu miejscach znajdują się plaże, a także sauny, gdzie mogą pokazywać się tak, jak lubią. Przekonaj się, gdzie w Polsce mamy plaże dla naturystów i zdobądź więcej informacji na ich temat.

Plaża naturystów – czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć?

Plaże naturystów znajdują się w wielu miejscach w całej Europie, a także na świecie. Sam "naturyzm", jak zostało wspomniane już wyżej, okazuje się filozofią życiową, która nakazuje życie w zgodzie z naturą. W związku z tym, osoby takie nie zakładają ubrań, bo nie czują takiej potrzeby. Często są utożsamiani z nudystami, którzy z kolei przyjemność czerpią z przebywania w towarzystwie innych nagich osób. Obecnie te dwa terminy używa się zamiennie zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, w Europie jednak wciąż często pamięta się o ich rozgraniczeniu.

Plaże dla naturystów są zlokalizowane w specjalnie wydzielonych miejscach. Nie chodzi tu o to, że osoby z nich korzystające czegokolwiek się wstydzą – plaże tego rodzaju oddziela się z uwagi na komfort zwyczajnych turystów czy plażowiczów.  

Plaże nudystów w Polsce

Plaże nudystów w Polsce są obecne, jednak nie występują tak licznie, jak w wielu innych krajach. Obecnie na mapie naszego kraju znajduje się ich kilka. Są to między innymi:

  • plaża naturystów między Grzybowem a Dźwirzynem;
  • plaża nudystów w Chałupach;

Chałupy. Zdjęcie ilustracyjneChałupy. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

  • plaża w Dębkach;
  • plaża nudystów Gdańsk-Górki Zachodnie;
  • plaża nudystów W Rowach;
  • plaża nudystów w Piaskach;
  • plaża nudystów Międzyzdroje-Lubiewo.
Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Plaża: Grzybowo-Dźwirzyn

Interesuje Cię nudystyczna plaża? Grzybowo to nadmorska miejscowość, w pobliżu której znajduje się jedno z takich miejsc. Tamtejsza plaża zlokalizowana jest konkretnie między Grzybowem a Dźwirzynem. Nie jest ona najstarszą tego typu plażą w naszym kraju, a jednak ma już za sobą kilka lat świetności. Popularna stała się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Obecnie poleca ją Federacja Naturystów Polskich, uznając tę plażę za oficjalną. Jako jedną z tamtejszych atrakcji można wskazać boisko do siatkówki.

Zarówno z Grzybowa, jak i z Dźwirzyna, można dojechać na tę plażę rowerem. Można się też stamtąd na nią przespacerować lub udać bez problemu samochodem. Obecnie odwiedzają ją zarówno turyści z Polski, jak i z Niemiec. Na miejscu jednak nie ma zwykle zbyt dużego tłoku, a użytkownicy plaży uważają ją za czystą i zadbaną.

Chałupy: plaża

Odwiedzasz Chałupy? Plaża naturystów, która znajduje się w tej miejscowości, jest najstarszą, a zarazem najsłynniejszą plażą tego typu w naszym kraju. Zajmuje około czterokilometrowy odcinek, zlokalizowany mniej więcej w połowie drogi prowadzącej z Chałup do Kuźnicy. Piasek jest tu jasny i drobny, a atmosfera niebywale przyjazna dla odwiedzających.

Chałupy. Zdjęcie ilustracyjneChałupy. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Plaża została założona w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jest ona oznaczona, dzięki czemu każdy może się zorientować, gdzie się zaczyna. Na uwagę zasługuje malownicze położenie plaży – na całej długości tego odcinka, na wydmie, rośnie piękny las sosnowy. Stanowi on jednocześnie naturalne ogrodzenie, odcinające plażowiczów od spojrzeń ciekawskich turystów.

Na plaży w Chałupach panuje cisza i spokój. Jest to ustronne miejsce, w pobliżu którego nie kręcą się zwykle przypadkowi podglądacze. To wymarzona plaża na odpoczynek, ponieważ nikt nikomu w niczym nie przeszkadza. Często miejsce to jest polecane wszystkim, chcącym dopiero rozpocząć przygodę z naturyzmem. Warto zatrzymać się na parkingu w Chałupach i przejść się spacerkiem na plażę i skorzystać z pełni jej uroków.

Zobacz też: Busko-Zdrój - miejscowość sanatoryjna, która ma wiele do zaoferowania nie tylko kuracjuszom

Więcej o: