Majówka na Dolnym Śląsku. Tu spędzisz niezapomniany weekend z rodziną. Lista atrakcji jest długa

Majówka 2023 już lada moment. To czas, w którym największe miasta w Polsce oferują niezwykłą moc atrakcji dla mieszkańców oraz odwiedzających je turystów. We Wrocławiu będzie się działo naprawdę wiele. Koncerty gwiazd, festiwale dla miłośników kawy i łasuchów oraz coś dla fanów sztuki - to propozycja nie tylko na weekend we dwoje.

Weekend majowy już za chwilę, a dla wielu osób w tym roku wiąże się to z aż pięcioma dniami wolnymi od pracy. Chcesz spędzić majówkę na Dolnym Śląsku? To fantastyczny wybór, ponieważ miasta z tamtego rejonu, a szczególnie Wrocław, oferują niesamowite atrakcje dla tych starszych i tych młodszych. 

Zobacz wideo Polecamy do oglądania na majówkę (Popkultura Extra)

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrocław zaprasza na święto muzyki. Już za chwilę rusza "3-Majówka"

Już za chwilę rozpocznie się sezon na plenerowe festiwale, a otworzy go coroczna 3-Majówka we Wrocławiu. Niesamowite muzyczne święto rozpocznie się 30 kwietnia i zakończy 2 maja 2023. Organizatorzy standardowo zapraszają na tereny Pergoli w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia. Podczas wielodniowej imprezy odbędzie się masa ciekawych koncertów. Na scenach wystąpią największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, w tym Kult, Ralph Kamiński czy Happysad. A jeśli jesteście miłośnikami  klasycznego rocka, w 2023 pojawi się dodatkowa scena poświęcona właśnie muzyce gitarowej. Jak co roku 3-Majówka połączona jest także z Gitarowym Rekordem Świata, który odbędzie się 1 maja 2023 na wrocławskim Rynku. Celem akcji jest stworzenie największej gitarowej orkiestry świata, w której udział może wziąć każdy miłośnik tego instrumentu. Organizatorzy festiwalu oferują również bogatą strefę gastronomiczną oraz przestrzeń do rozładowania emocji na Nocnym Silent Disco

Wrocław - atrakcje na weekend majowy. Coś dla miłośników kawy i przekąsek

Już za chwilę kultowy Festiwal Czekolady powróci do Wrocławia. Od 1 do 3 maja 2023 zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści będą mogli podążać za zapachem niezwykłych słodkości. W ramach wydarzenia uczestnicy dostaną możliwość degustacji tradycyjnych czekolad oraz pralin. Na miejscu pojawią się najlepsze wyroby z całej Polski, ciekawe food trucki oraz mistrzowie cukiernictwa. Organizatorzy zadbali także o dobre samopoczucie rodziców, gdyż w ramach wydarzenia zaplanowali warsztaty dla najmłodszych. A co z kawą do ciasta? W tym roku Festiwal Czekolady zostanie połączony z Festiwalem Kawy. To zapewne dobra wiadomość dla smakoszy tego trunku, którym marzy się degustacja kaw z całego świata. Ta ogromna moc atrakcji czekać będzie na chętnych na wrocławskim Placu Nowy Targ

Majówka na Dolnym Śląsku. Podążając szlakiem kultury i nauki

Od 1 maja Wrocław zainspiruje także miłośników trochę innej formy rozrywki. W Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się wiele różnorakich warsztatów, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych, a nawet seniorów. Organizatorzy oferują takie atrakcje, jak: malowanie ceramiki, zabawa długopisem 3D, zwiedzanie wystawy głównej, potańcówki, Silent Disco, czy pubQuiz historyczny, a to wszystko całkowicie za darmo. To jednak nie ostatnie wydarzenie kulturalne, proponowane przez Dolny Śląsk w tym okresie. "Majówkowicze" mogą także wziąć udział m.in. w:

  • Greenhouse Silent Disco (wystawa czasowa),
  • pięciodniowym wyjeździe "Tajemniczy Dolny Śląsk". 
Więcej o: