W kilka chwil sprawdzisz, czy twój pociąg jest opóźniony. Nie musisz patrzeć na rozkład na peronie

Opóźnienia pociągów to największa zmora wszystkich podróżnych. W szczególności, gdy opóźnienia nie trwają kilka minut, a kilka godzin. Niestety takie sytuacje w polskich liniach kolejowych to norma. Jednak jest kilka sposobów na to, aby sprawdzić opóźnienie naszego pociągu.

Aby uniknąć kilkugodzinnego, żmudnego czekania na pociąg, warto znać kilka wskazówek, które nam w tym pomogą. Niektóre są oczywiste, inne zaś nie do końca. Dzięki nim będziemy mogli w spokoju odbyć praktycznie każdą swoją podróż. 

Zobacz wideo Putin jak Kim Dzong Un! Oto dlaczego woli pancerny pociąg od samolotu

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak sprawdzić opóźnienia pociągu? Zwróć uwagę na tablicę informacyjną

Pierwszą, najbardziej oczywistą wskazówką, która pomoże nam sprawdzić opóźnienia danego pociągu, jest oczywiście tablica informacyjna, która znajduje się na każdej stacji PKP. Na tablicy widnieją wszystkie rozkłady odjazdów i przyjazdów, rozpisane praktycznie co do minuty. Jeżeli pociąg, na którego czekamy, będzie opóźniony, zazwyczaj dodawane są do tego specjalne adnotacje, które informują nas, jak długo może się przyjazd przedłużyć. Oprócz tablicy informacyjnej, o opóźnieniu możemy dowiedzieć się również z głośników. Komunikaty wydają pracownicy, choć często bywa tak, że mimo iż pracownicy starają się jak mogą, aby poinformować wszystkich zebranych - to często ciężko jest cokolwiek usłyszeć. Oprócz tego jest jeszcze jeden problem. Aby dowiedzieć się o ewentualnym opóźnieniu pociągu, musimy specjalnie przyjść na stację, aby się o tym dowiedzieć... a czas przeznaczony na to, można by sobie inaczej zorganizować. 

Bardziej praktyczna wskazówka. Aplikacje mobilne i strony internetowe 

Aplikacji mobilnych jest mnóstwo i już praktycznie do wszystkiego stworzone są aplikacje, aby mogło się nam wygodniej i szybciej funkcjonować. Tak też jest w przypadku opóźnień pociągów. Dzięki aplikacji mobilnej, która weszła w życie stosunkowo niedawno, można ze spokojem sprawdzić swój bilet, który jest zachowany w formacie PDF, oraz dodać podróż do kalendarza. Oprócz tego można skorzystać tam ze zniżek na przejazdy, rezerwacje konkretnego miejsca jak i zapiszemy najczęściej pokonywane trasy. Wcześniej można było sprawdzić sobie opóźnienia na stronie internetowej portalpasażera.pl, która przeinaczyła się w aplikację. Możliwość sprawdzenia przejazdu na stronie jest wciąż możliwa, jednak z pewnością aplikacja może okazać się nieco wygodniejsza. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.