Tatry: Rezerwacyjna walka trwa w najlepsze. Tak zdobędziesz miejsce w tatrzańskim schronisku

Schroniska górskie od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród wędrowników i nie tylko. Możliwość noclegu na trasie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, jak i pieniędzy, ponieważ zazwyczaj ceny są całkiem przystępne. Jednak jak się okazuje, o miejsce w takim schronisku trzeba powalczyć.

Planujesz w następne wakacje wyjechać w góry? Jeśli tak, pamiętaj, aby wcześniej zarezerwować sobie nocleg, tym bardziej jeśli masz w planach spać w schronisku górskim. Tego typu noclegownie są oblegane przez odwiedzających. Niektóre z nich otworzyły właśnie możliwość rezerwacji noclegów na następny sezon - walka rozpoczęła się 7 sierpnia 2023 r. o godzinie 8:00. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tatrzańskie schroniska noclegowe. Turyści uwielbiają tam nocować

Wiele osób, spędzających wakacje w polskich górach, marzy o tym, aby pozostać kilka nocy lub nawet jedną w górskim schronisku. Mogłoby się wydawać, że przecież w niedalekiej odległości znajduje się wiele hoteli, prawda? Faktycznie, ale nocleg w takich miejscach ma swój klimat oraz, co ważne, jest to zazwyczaj jedna z najtańszych opcji. Najczęściej urlopowicze decydują się na schroniska w Dolinie Pięciu Stawów czy te nad Morskim Okiem. Cena za noc to zazwyczaj około 100 - 120 zł w trakcie najwyższego sezonu, na jesień i wiosnę koszt jest nieco niższy. W niektórych schroniskach warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt noclegu to np. 120 zł za osobę, jednak do tej ceny należy doliczyć sobie jeszcze koszta pościeli - 30 zł, jeśli takowej przy sobie nie mamy. Taka sytuacja może cię spotkać np. w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów. Innym popularnym miejscem noclegowym jest schronisko w Murowańcu - jeśli chcesz tam pojechać, przygotuj się na walkę...

Schronisko w Murowańcu. Walka o miejsca noclegowe już się rozpoczęła

W ostatnich latach znane i lubiane schronisko Murowaniec przeszło kilka zmian, dzięki czemu na gości czeka lepszy standard pokoi i kwater. Dodatkowo obiekt postanowił nieco zautomatyzować procesy rezerwacji i został wprowadzony system rezerwacji online - wcześniej było to możliwe tylko przez telefon. Jak czytamy na stronie turysci.pl, zimą poprzedniego roku, gdy ruszyła opcja rezerwacji przez stronę internetową na sezon wiosna-lato, zainteresowanie było tak duże, że padły serwery. Jak się okazuje 7 sierpnia 2023 roku, schronisko umożliwiło rezerwacje noclegów na jesień-zima 2023/2024. Z pewnością w tym przypadku zainteresowanie również było duże, jednak obiekt na szczęście nie informował o przeciążeniu serwerów. Jak można zauważyć na stronie schroniska, wolne pokoje są nadal, jednak jeśli planujesz wyjazd, lepiej zarezerwować nocleg nieco szybciej. 

Przez pierwsze dwa tygodnie rezerwacje przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem systemu. Dopiero po tym terminie wrócimy do rezerwacji mailowych oraz telefonicznych

- poinformowało na Facebooku schronisko Murowaniec. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.